У «кулуарах» зборів теж було цікаво. Біля буфета зібралася невелика група людей: прості партійці фотографувалися з Віктором Януковичем-молодшим. «Який у тебе батько!» — вигукував фотограф. Янукович- молодший до камер і журналістів уже звик, але коментарів ще не дає. Утім, для цього в Партії регіонів є спеціальні люди. Один із них, Тарас Чорновіл, з готовністю відповів на запитання «Дня».
— Одразу після виборів представники Партії регіонів заявляли, що не погодяться на коаліцію із соціалістами, оскільки ваша політична сила має інші переконання щодо питання на приватну власність тощо. Як узагалі збираються домовлятися колишні опоненти, які наговорили стільки образ один одному останнім часом? Вам легко уявити в одній коаліції, приміром, соціалістку Валентину Семенюк і «регіонала» Рината Ахметова?
— Знаєте, вони будуть нормально працювати. У них справді були певні непорозуміння і конфлікти з приводу того, що відбувалося в період президентства Леоніда Кучми. Але Ахметов заявив, що з 2000 року в нього почався період, коли він іде на однозначно легальний бізнес. І чистота, і прозорість бізнесу для нього важливі. Зараз уже поставлені всі крапки над «і». Мені здається, що вони за таким принципом і будуть співпрацювати. Я не бачу тут якихось проблем. Дійсно, конфлікти виникають, але між нами не було суперечок, які потім не можна було б залагодити, знайти спільну мову.
— Ваша партія обіцяє покращити відносини з Росією, чи означає це входження України до ЄЕП? Захід зараз в очікуванні — як нова коаліція вестиме себе на шляху до європейської і євроатлантичної інтеграції?
— Мені видається, що зараз протиставляти нас і «помаранчеву» коаліцію в ставленні до ЄЕП некоректно. Треба звернутися до угоди про створення «помаранчевої» коаліції — зауважу, що в цьому документі також фігурує тема ЄЕП із подачі БЮТ. Просто ми звикли говорити правду про свої наміри і свої справи, а ті звикли на людях брехати, а потім робити щось зовсім інше.
Нам не минути певного поглиблення економічної інтеграції з Росією, з іншими країнами в євразійському просторі, але нам при цьому треба максимально зберегти шлях на Захід. У 2005 році ми втратили і там, і там. Про втрати на російському напрямку загальновідомо — митні бар’єри, проблеми з тарифами і тому подібне. На Заході втратили ще більше. Ті тарифи, які, скажімо, зараз запроваджені для України по трубній продукції, просто закривають для нас західні ринки.
У мене виникає запитання: це ми так рухаємося на Захід? Ми нікуди не рухаємося — ні на Захід, ні на Схід. Ми і в центрі не стоїмо, ми падаємо вниз. То може ми зараз наведемо нормальний баланс інтересів — і на Заході, і на Сході? ЄЕП, якщо звідти викинути дійсно шкідливі для України речі (приміром, наддержавні органи, питання митного союзу) в загальних рисах корисний. Це визнають практично всі.
— Як ви прогнозуєте, «Наша Україна» приєднається до вас?
— «Наша Україна» була абсолютно готова до цього, просто авантюризм і захланність кількох людей, які мають великі можливості в «Нашій Україні», зірвали наміри всієї «Нашої України». Я так розумію, що у них сьогодні проблем дуже багато в середині. Вони не можуть зрозуміти, чому вже підготовлений фактично до узгодження документ про створення широкої коаліції був роздертий тільки через те, що Петро Порошенко з Юлією Тимошенко захотіли на два роти поділити всю державу. От і вся історія.
Тому я думаю, що об’єднання широкої коаліції в повному вигляді, на жаль, не відбудеться. Але я впевнений, що до нас приєднається багато людей, які хочуть працювати на державу, а не на своїх зверхників.