Минулої неділі в одному з виборчих округів Дніпропетровська відбулися позачергові вибори депутата міськради. Нового депутата необхідно було вибрати замість ректора Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту Олександра Пшинька. Правляча Партія регіонів «благословила» його на депутатство в Дніпропетровській облраді, а тому в міській раді утворилася вакансія.
Згаданий виш зі студентськими гуртожитками, власне, й розташований на території округу №54, а тому результат виборів був багато в чому передбачуваним. Головним претендентом від Партії регіонів замість ректора виявилася 26-річна аспірантка Оксана Гололобова. Проте в сутичку вплуталася опозиція, яка виставила свого «єдиного» кандидата — лідера міської організації «Студентської Свободи» Кирила Дороленка. Його команді не відразу вдалося подати документи до виборчої комісії. І це незважаючи на те, що в цілому було зареєстровано півтора десятки кандидатів. Аналіз довгого списку не міг не здивувати — десять претендентів на депутатське крісло офіційно числилися безробітними. При цьому більшість з них були висунуті партіями й громадськими організаціями, про існування яких пересічні виборці навряд чи здогадувалися. Виняток на цьому тлі становив лише представник КПУ, який цілком міг забрати частину голосів у кандидата від «партії влади». Можливо, тому майбутні вибори практично не висвітлювали в близьких до влади комунальних ЗМІ. Хоча опозиція вже заздалегідь почала попереджати про можливі «сюрпризи», й ці побоювання, схоже, не були безпідставними.
У день виборів прес-служба ВО «Свобода» виступила з низкою резонансних заяв. Так, за її даними, на одній з ділянок члени виборчої комісії, котрі забезпечували процес голосування виборців удома, не взяли з собою до машини спостерігача від опозиційного кандидата К.Дороленка. На іншій ділянці спостерігачі зафіксували вкидання 40 бюлетенів за провладного кандидата, про що склали протокол. За твердженнями опозиції, на виборах було зафіксовано тотальне використання адмінресурсу. «Оскільки в понеділок у навчальному закладі розпочнеться залікова сесія, студенти голосують за оцінки. Вони ходять на виборчі дільниці групами по 10—15 осіб, а в УІК їх чекають викладачі, які контролюють присутність студентів зі списками груп і відомостями про кількість боргів кожного», повідомляє сайт ВО «Свобода». Уночі, під час підрахунку голосів, опозиція намагалася пікетувати приміщення, де тривав підрахунок голосів.
Як повідомила «Дню» голова міської виборчої комісії Валентина Панкулич, перемогу на виборах в окрузі №54 здобула представниця Партії регіонів Оксана Гололобова. На другому місці опинився «свободівець» Кирило Дороленко, який зумів обійти в студентському окрузі кандидата від КПУ. «Офіційні дані будуть опубліковані пізніше на сайті Дніпропетровської міськради», — пообіцяла В.Панкулич. За її словами, розрив між кандидатами в депутати вийшов значний, і в перемозі представника Партії регіонів можна не сумніватися.
«На мій погляд, такі вибори були всього лише технічним процесом заміщення одного депутата від «партії влади» на іншого. Особисто я не бачив жодної зовнішньої реклами й ознак передвиборчої кампанії, а тому й говорити про такі вибори нецікаво», — сказав голова Дніпропетровської правозахисної групи Василь Сухов. Проте спостерігачі відзначають зростання активності «свободівців», які дедалі частіше заявляють про себе в дніпропетровському регіоні.