Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

У форматі «відкритих дверей»

9 лютого, 2006 - 00:00
АНТОН КІССЕ

До завершення парламентської кампанії залишається менше двох місяців. Напруга зростає не лише в столиці, у зв’язку з виборами до Верховної Ради, а й на місцях. Парламентською лихоманкою вражені усі без винятку міста, містечка, селища й села. Увагу виборців кожен привертає на свій смак. Утім, кількість претендентів на одну посаду часом доходить до абсурду. Навіть у маленьких містечках кандидатів на посаду, скажімо мера, більше десятка. Що вже говорити про великі обласні центри. Не стала винятком і українська «перлина біля моря». Офіційні дані щодо реєстрації кандидатів на посаду мера Одеси будуть оприлюднені лише 13 лютого, однак, за попередньою інформацією, загалом 17 чоловік задекларували бажання очолити Одеську міську адміністрацію. Масла у вогонь доливають соціологи. Статистика, як відомо, річ ненадійна, втім вона допомагає виявити певні тенденції.

Згідно з проведеними дослідженнями, четвертий за популярністю кандидат в мери Одеси — колишній заступник голови Одеської облдержадміністрації, а нині депутат Верховної Ради, лідер фракції «Відродження» Антон Кіссе. Це відома й шанована в Одесі людина. Впродовж своєї роботи в Одесі на різних посадах він зарекомендував себе як уважний і відповідальний політик. Антон Кіссе добре знає проблеми Одеси й одеситів, опікується проблемами асоціації болгар України. Висунути Антона Кіссе на посаду мера Одеси запропонували члени міського осередку партії «Відродження» під час свого останнього з’їзду 28 січня. Та остаточне рішення прийматиме політрада партії. Сам Антон Кіссе готовий взяти на себе таку відповідальність, тим більше що у нього є чітке бачення проблем міста і конкретний план їх вирішення.

Нині, за словами Антона Кіссе, нагальна проблема в Одесі — це житлово-комунальна сфера, особливо у тому, що стосується аварійності старих будинків. «Сьогодні в Одесі відбувається масштабне будівництво, — говорить Кіссе, — але ці процеси непродумані, замість того, аби локалізувати проблемні місця забудови, навпаки, створюються нові незручності для мешканців міста». Насамперед, переконаний Антон Кіссе, оновлювати житловий фонд варто в центральних районах Одеси, зокрема на Молдаванці, де люди змушені жити у старезних, малопридатних для нормального життя приміщеннях. Саме тут, вважає депутат, потрібно відселяти людей і будувати нові будинки за рахунок інвесторів. Тим більше, що у потенційних інвесторів сьогодні колосальний інтерес до Одеси. Але необхідно створити однакові умови для всіх. «Якщо, скажімо, виділяється земельна ділянка під забудову, то все має бути відкрито і відбуватися на прозорому аукціоні. Якщо ця відкритість не лише на словах, але й реально існуватиме в міській адміністрації, то ми зможемо швидко й ефективно вирішити всі проблеми, я в цьому переконаний,» — заявляє Антон Кіссе. На його думку, потрібні нові механізми роботи, потрібна оновлена законодавча база. Тому що відомо чимало випадків, коли питання вирішуються в судовому порядку, але при судовій тяганині, як не прикро, але це реальні факти, «крайніми» виявляються мешканці будинків. На глибоке переконання Антона Кіссе, розвиваючи будівництво, не можна забувати й про інфраструктуру: водопостачання, каналізацію, навколишню територію. «При вирішенні цих проблемних питань потрібно чітко розмежувати те, що ми можемо зробити силами міста, і те, в чому нам потрібна допомога центральної влади», — вважає Кіссе. Допомога держави потрібна зокрема у збереженні пам’яток старовини, яких в Одесі дуже багато, в укріпленні Пересипської дамби. Особливої уваги потребує Одеська ТЕЦ, її потрібно модернізувати. З точки зору депутата, нині Мінпаливенерго повинно вивчити цю ситуацію, а щодо можливої приватизації Одеської ТЕЦ, то доцільно було б отримати висновок фахівців — чи піде на користь місту її передача в чиюсь власність, чи, навпаки, це створить численні проблеми.

Та загалом Антон Кіссе бачить хороші перспективи для «української перлини»: «За умови грамотного керівництва, 75 відсотків проблем по Одесі можуть бути вирішені власними силами міста, і не просто можуть, а повинні бути вирішені». Принципово важливо сьогодні відмовитися від непрозорого і незрозумілого розподілу земельних ділянок, видачі дозвільних документів. Прийшов час повернутися обличчям до людей, стати більш відкритими. Адже, на жаль, ніхто не переймається інтересами простих громадян, наприклад, при безсистемній забудові мешканці сусідніх будинків просто виселяються. «Влада повинна бути прозорою й доступною, незалежно від того, ти мер, чи керівник ЖЕКу», — переконаний Антон Кіссе. Одним з першочергових завдань майбутнього мера він називає зміцнення й чітку структуризацію районів міста. На його думку, необхідно створити районні ради в кожному районі Одеси. Принципово змінити саму модель, адже свого часу Гурвіц ліквідував районні ради, Боделан пішов ще далі, він вирішив штучно збільшити райони міста, із восьми залишилося чотири. «Всі розуміють, що насамперед такі рішення пов’язані з виборами, — стверджує Кіссе, — але ж сьогодні ситуація в Україні кардинально змінилася, і людей уже не примусиш голосувати проти їхньої волі.» Змінився формат. І якщо дійсно перейматися проблемами місцевого самоврядування, то як можна сприймати ситуацію, коли районом керує людина, чиї функції зрізані до рівня повноважень начальника ЖЕКу? А в кожному районі Одеси проживає 300 тисяч людей. За словами Кіссе, потрібно реформувати житлово-комунальну сферу, потрібні нові альтернативні структури, які б відповідали за результати своєї роботи, і куди кожен одесит міг би звернутися зі своєю проблемою.

Антон Кіссе розраховує на підтримку багатьох одеситів, а особливо на прихильність жителів Молдаванки. «Це ті люди, з якими я впродовж своєї роботи в Одесі на різних посадах співпрацював, знаходив спільну мову і порозуміння, з якими вирішував чимало складних проблем, — говорить Кіссе, — ті люди, які насамперед в мені бачили не владного функціонера, а партнера, який усвідомлює взяту на себе відповідальність, якому не байдуже, що за проблеми виникають у людей.» «Для мене, — запевняє Кіссе, — пріоритетом є добробут кожного одесита. І що найголовніше, я намагаюся завжди виконувати свої обіцянки, якщо не виходить, то сам виходжу до людей і пояснюю, чому не вдалося.» Найліпший формат спілкування з людьми, вважає Антон Кіссе, це «формат відкритих дверей». Він переконаний, що це має сповідувати кожен політик, особливо той, який йде у структури місцевої влади.

Кость ГОРДІЄНКО
Газета: 
Рубрика: