Немає сумнівів, що ініціювавши проект «Зігрій любов’ю дитину», Президент Віктор Ющенко започаткував надзвичайно людяну справу. В рамках названої акції, завдяки допомозі приватних меценатів тільки на Житомирщині з початку минулого року в просторіші та комфортніші домівки переселилися 14 сімей, у яких десятеро і більше дітей. За словами голови Житомирської облдержадміністрації Юрія Забели, за цей час на реалізацію проекту використано три мільйони 805 тисяч гривень благодійних коштів. Минулого вівторка у Коростені Президент вручив ключі від двоярусної квартири у новій багатоповерхівці сім’ї Камінських, котра виховує одинадцятьох дітей (старшій із них — дочці Світлані 16 років, а найменшому членові родини Олегу — чотири місяці). Сам глава родини Олександр, який працює на залізничній станції, ще до приїзду Віктора Ющенка зізнавався пресі, що дуже задоволений новим чотирикімнатним помешканням, яке, крім того, обставлене новими меблями та необхідною технікою. Свою попередню маленьку хатинку на околиці Коростеня, яка залишилася за родиною, вони використовуватимуть як дачу. Щоправда, Президента сім’я майже в повному складі чекала перед новим будинком близько години, діти змушені були ховатися від сонця у затінку. Та й Віктор Ющенко після прибуття до місця події не відразу підійшов до них, а зупинився біля групи «нашеукраїнців», які прийшли привітати свого лідера. От тільки майоріння їхніх партійних прапорів на згаданій церемонії мимоволі наводило на думку, що шляхетна подія була використана для політичного піару. Сам Президент свою присутність пояснив бажанням відродити давні українські традиції допомоги родинам.
...Коли на прес-конференції, яку глава держави провів після відвідин ВАТ «Коростенський завод залізобетонних шпал», автор показав його прес-секретареві Ірині Ванниковій, що хоче поставити запитання, та заперечно замахала рукою. Журналісти обласних і коростенських мас-медіа не змогли нічого запитати у Президента. Отже, Президента всіляко оберігають від живого неформального спілкування з пресою. І велике запитання, чи сам він обирає, що дивитися по телебаченню, в інтернеті, слухати по радіо, які газети і яких авторів читати? І чи робить це взагалі? Бо, як уже відзначали колеги (і про це дехто з них говорив між собою у Коростені), поведінка Президента все більше нагадує манери його попередника на посаді Леоніда Кучми — той часто говорив так, ніби щойно прибув в Україну з космосу, і запевняв, що про ті чи інші важливі державні проблеми чує вперше...
А запитання, яке цікавило автора було таке: чи усвідомлює чинний Президент, що більша частина відповідальності за розпорошеність патріотичних і демократичних сил у нашій країні лягає на нього? І що внаслідок цього, на думку багатьох поважних експертів, Україна стала перед загрозою втрати реальної незалежності, на яку зазіхає Росія, попри підкреслено заспокійливі заяви Президента цієї країни Дмитра Медведєва і прем’єр-міністра Володимира Путіна, розраховані на нашу широку публіку, тому що для російської аудиторії (утім, як і європейської) смисл і напрям їхніх висловлювань і дій значно агресивніший. Про це у нашій газеті нещодавно писали Юрій Щербак і Юрій Райхель. На те, що роз’єднаність політичної еліти провокує сусідів на посилення тиску на нашу країну, в «Дні» вказував колишній прем’єр-міністр Євген Марчук. Твердження, що Україна на порозі чергової «руїни» у своїй історії, в «Українській правді» обгрунтували Сергій Дацюк і Костянтин Матвієнко. А Віктор Ющенко у Коростені говорив про наші райдужні перспективи. Президент має вселяти оптимізм в націю, але вочевидь не повинен заплющувати очі на реальні загрози.