Наші твердження про те, що особливі види злочинності, такі як замовлені вбивства, вимагання і так далі, характерні саме для нового витка криміналізації бізнес-сфери, не безпідставні. Як виявляється з статистики, у попередній період саме по цих видах злочинності — вбивствах і замахах на вбивства — спостерігалося зниження на 12,5 відсотка за перше півріччя, характерне для стабілізації ситуації, але зараз фахівці стверджують, що потрібно чекати сплеску цих видів злочинів. Злочинність у Криму продовжує залишатися фактором, котрий визначає певний рівень соціальної напруженості. Як повідомила у четвер прес-служба уряду Криму, «Органами внутрішніх справ у I півріччі поточного року зареєстровано 14168 злочинів. Третю частину криміногенних проявів становили тяжкі — 4944. В 11 містах і районах Криму відзначається деяке зниження рівня злочинності, але поряд з цим в окремих регіонах зафіксоване значне зростання її: на 31% — у Кіровському й на 28% — Красноперекопському районах.
Кількість окремих видів злочинів збільшилася: шахрайства на 5,3% і хуліганства на 1,5%. По лінії економічної злочинності вдвічі збільшилося число випадків шахрайства з фінансовими ресурсами. Потрібно відзначити, що у порівнянні з I півріччям 2000 року на 26% поменшала кількість злочинів, пов’язаних з наркотичною сировиною та психотропними речовинами. З 6822 осіб, котрі скоїли злочини, понад 87% притягнуто до кримінальної відповідальності. Кожний другий з числа осіб, причетних до злочинів, скоював його в групі, кожен восьмий — жінка, майже 11% — неповнолітні. За період, що аналізується, виявлено 20 організованих злочинних груп, котрими скоєно 152 злочини. Засуджено 5272 людини, котрі скоїли злочини, з яких 67% — працездатні непрацюючі. У числі засуджених 11% — жінки, більше 9% — неповнолітні».
Крім іншого, «День» передбачав погіршення умов для роботи преси та інших ЗМІ. Як зазначає в останньому випуску новин за четвер коментатор кримської ТРК «Чорноморська» Наталя Сафіханова, «зараз журналістам отримати інформацію стає все важче». Правоохоронні органи не зупиняються перед необгрунтованими відмовами пресі в інформації, посадові особи та громадськi діячі коментують події все більш неохоче.
У цей же день жителі селища Кам’янка, що під Сімферополем, де жив убитий в міліції Ніязі Гафаров (див. «Кримінал повертається?», «День» № 140, 8 серпня 2001 року), зібралися на акцію протесту й зажадали, щоб працівники міліції та прокуратури проінформували їх про хід розслідування. Як повідомив заступник начальника ГУ МВС України в Криму Рефат Кенжалієв, у справі призначено більше 20 експертиз, колишній оперуповноважений Голованов, котрий стріляв з пістолета в людину, звільнений з МВС і арештований. Йому пред’явлене обвинувачення по ст. 166 КК України за перевищення влади, але за результатами розслідування та експертиз воно може бути змінене на обвинувачення в умисному або не умисному вбивстві. Начальника Київського райвідділу міліції, де стався цей випадок, понижено у посаді, заступники начальника попереджені про неповну службову відповідність.