У Україні ідею розпуску парламенту та дострокових виборів не підтримують 54% населення, водночас як 26% тією чи іншою мірою згодні з такою ініціативою певних політичних сил, передає Інтерфакс-Україна.
Такі підсумки опитування, проведеного 10—14 липня Київським міжнародним інститутом соціології спільно з Київським центром політичних досліджень і конфліктології. Усього було опитано 2095 респондентів, погрішність вибірки не перевищує 2,2%. Дослідження громадської думки стосувалося поточної політичної ситуації в країні, ставлення українців до створення «антикризової коаліції», а також можливості розпуску парламенту та проведення позачергових виборів.
З’ясувалося, що 16% опитаних «повністю згодні» з тим, що потрібно розпустити нинішній склад парламенту та призначити повторні парламентські вибори, 10% — «швидше згодні», 14% — «швидше не згодні» та 40% — «повністю не згодні» з цією ідеєю. Водночас кожен п’ятий (20%) опитаний вагався з відповіддю на це запитання. Серед електорату «Нашої України» (респонденти, які в цьому опитуванні сказали, що голосували за цей блок в березні 2006 року) 38% підтримують розпуск парламенту та призначення повторних виборів, 36% — не підтримують, інші вагалися з відповіддю. 42% українців, які голосували в березні за БЮТ, підтримують розпуск парламенту та призначення повторних виборів, 39% виступають проти цього. Разом з тим 19% цієї групи вагалися з відповіддю.
У основному проти розпуску парламенту та призначення позачергових виборів виступають виборці Компартії України, Соцпартії України та Партії регіонів. Результати проведеного опитування також свідчать про те, що якщо розпуск Верховної Ради все-таки відбудеться та буде призначено позачергові парламентські вибори, то рівень участі в них буде менше, ніж явка на березневі вибори 2006 року.
Симпатії виборців, які не відмовилися від участі у позачергових парламентських виборах, якщо такі відбудуться, розділилися таким чином: Партія регіонів — 38%, БЮТ — 17%, «Наша Україна» — 7,7%, Соцпартія — 2,5%, Компартія України — 2,2%, блок Вітренко «Народна опозиція» — 0,7%, блок Костенка-Плюща — 0,5%, Громадянський блок «Пора-ПРП» — 0,5%, Партія зелених України — 0,4%, Народний блок Литвина, Партія «Віче» та блок НДП — по 0,2%, проти всіх — близько 4,5%, вагалися відповісти, ще не вирішили — 23,8%.
Згідно з цим же опитуванням, більшість українців вважає, що уряд у країні формуватиме антикризова коаліція. З’ясувалося, що 8% опитаних вважають, що в складі коаліції, яка сформує уряд, будуть Партія регіонів, СПУ та «Наша Україна». Водночас 18% українців вірять в те, що буде створено «демократичну» коаліцію в складі БЮТ, «Нашої України» та СПУ, яка сформує уряд. Також 38% опитаних вважають, що уряд формуватиме коаліція в складі Партії регіонів, СПУ та КПУ. 35% респондентів вагалися відповісти на це запитання. Відповідаючи на запитання про те, створення якої коаліції ви підтримуєте, 8% українців висловилися на підтримку коаліції в складі Партії регіонів, СПУ та «Нашої України», 29% — за створення «демократичної» коаліції в складі БЮТ, СПУ та «Нашої України». 37% опитаних виступають за створення коаліції в складі Партії регіонів, Соцпартії та Компартії. Разом з тим 26% українців вагалися відповісти на це запитання.