Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Українсько-румунський батальйон стане ще й угорським

12 січня, 1999 - 00:00

Таке рішення було ухвалено невдовзі після того, як минулого понеділка неподалік від міста Виноградів Закарпатської області стався землетрус у 3—4 бали з епіцентром на кордоні України, Румунії та Угорщини.

Підрозділ, у складі якого служитимуть представники армій трьох сусідніх держав, важко назвати військовим у повному розумінні цього слова, оскільки це буде інженерно-саперний батальйон, який у випадку стихійного лиха має першим приходити на допомогу. Не виключається також його використання як миротворчого. Ініціаторами створення спільного батальйону були ще минулого року міністри оборони України та Румунії після того, як обидві країни постраждали від наслідків потужної повені в Закарпатському регіоні.

На тлі військових планів варто відзначити, по-перше, чи означає це, що в перспективі Міноборони не проти того, щоб перебрати на себе функції Міністерства з надзвичайних ситуацій? Подібний крок можна буде легко обгрунтувати можливістю економії коштів, оскільки відпаде потреба утримувати ціле відомство, де нині відбувають службу 10 тис. осіб, понад 9 тисяч із яких — це військові. По-друге, у разі народження «Тиси» можна буде констатувати, що позаблокова Україна матиме два спільні батальйони з країнами, які цього року стануть повноправними членами НАТО. Українсько-польський миротворчий батальйон було засновано ще два роки тому.

Сергій ЗГУРЕЦЬ, «День»
Газета: 
Рубрика: