На сесії Закарпатської обласної ради, яка відбулася 3 лютого, член Народної ради Закарпатської області, громадський активіст Володимир Піпаш звернувся з трибуни обласної ради до депутатів — членів Партії регіонів із заявою оголосити саморозпуск «регіональної фракції» та вийти з лав владної партії, причетної до розгортання в Україні терору проти співгромадян.
«Людей убивають, викрадають, катують, безневинно заарештовують. Безчинствують наймані владою кримінальні злочинці — так звані «тітушки». Маємо вчинення злочинів, які можна характеризувати як злочини проти людяності. Всю відповідальність за ці злочини несе правляча партія — Партія регіонів та її союзник, Комуністична партія України. За дорученням тисяч людей, які вийшли на закарпатські майдани, звертаюся до кожного з вас окремо та особисто, звертаюся до вашого сумління: нині перебування у Партії регіонів означає співучасть у злочинах проти власного народу, проти людяності. Прошу вас: не беріть крові на руки та гріха на душу — виходьте з лав цієї партії та оголосіть саморозпуск її фракції в обласній раді!» — наголосив промовець.
Було оголошено про створення депутатської групи «Народна рада Закарпаття». До її складу увійшли всі депутати обласної ради — представники фракцій «Єдиного Центру», «Батьківщини» та «Фронту Змін». Наразі тривають переговори про долучення до міжфракційного об’єднання й депутатської фракції КМКС, котра представляє в облраді угорський електорат області. Як зазначили представники новоутвореної групи, до неї можуть долучатися й депутати фракції Партії регіонів за умови виходу з провладної політичної сили. До об’єднання входять депутати, які насамперед обстоюють європейське майбутнє країни, стоять на позиції захисту Конституції, конституційного ладу, демократії, парламентаризму й виступають проти диктатури та узурпації влади. «Народна рада Закарпаття» підтверджує вимоги Народної ради України щодо відновлення дії Конституції України 2004 року, яка відновить законність і правопорядок, баланс між гілками влади, їхню незалежність одна від одної та запровадження реального місцевого самоврядування в Україні.
Василь ІЛЬНИЦЬКИЙ, Закарпаття
Iвано-Франківська обласна рада висловила недовіруголові ОДА Василю Чуднову. Він назвав це «верхом цинізму й підлості»
У понеділок участь у таємному голосуванні взяли 86 депутатів, із них 77 проголосували за відставку Чуднова. Депутати із фракції Партії регіонів участі в голосуванні не брали. Ще на початку сесії голова фракції ВО «Свобода» в обласній раді Василь Попович, керівник регіонального Штабу національного спротиву, заявив: «Мені неприємно сидіти в залі, де сидять регіонали — представники кривавої партії, які причетні до вбивств, каліцтва, до того, що ми маємо сьогодні таку ситуації в країні. Вони й далі сюди приходять. Тому я їх прошу покинути, будь ласка, зал або вийти тут публічно із Партії регіонів».
Покинути приміщення регіоналам допомогли хлопці в масках і свободівець Віктор Неміш, який показував, кого потрібно виводити. Ці ж самі охоронці в масках згодом не дали іншим депутатам вийти із зали, поки не відбулося голосування за відставку Чуднова.
Оскільки за недовіру губернаторові висловилися понад дві третини складу обласної ради (76 із 114), Президент Віктор Янукович зобов’язаний переглянути своє рішення щодо призначення Василя Чуднова головою ОДА. Януковичу рішення про недовіру Чуднову відправили спецзв’язком під час сесії.
Увечері того ж дня на сайті ОДА з’явилося звернення Василя Чуднова, у якому він зазначає: «...Так зване голосування у Івано-Франківській обласній раді за недовіру мені як голові обласної державної адміністрації вважаю верхом цинізму і підлості. Я не розумію: чому вони так мене бояться. Усі озвучені мною ініціативи щодо розвитку галузей культури, освіти і медицини знайшли схвальну оцінку у мешканців області... Звертаюся до Вас, люди доброї волі, дорогі мої прикарпатці! Сьогодні у ваших силах дати політичну оцінку діям узурпаторів від так званої опозиції — тим, хто дозволяє собі затикати Вам рота на зібраннях, тероризувати на сесіях та мітингах; тим, хто дозволяє собі нехтувати Вашою волею, висловленою на явиборах, і виставляти Ваших обранців із сесійних зал».
Тим часом прокуратура області звернулася до Івано-Франківського окружного адміністративного суду з позовом про визнання незаконним рішення «Про недовіру голові Івано-Франківської ОДА», оскільки відповідне питання не було включено до порядку денного засідання сесії обласної ради та звіт голови ОДА не був заслуханий.
Наталя ГОЛОМІДОВА, Івано-Франківськ