Державна податкова адміністрація України виступила з пропозицією не застосовувати касові апарати і розрахункові книжки в торгівлі періодичними виданнями і направила до Кабміну відповідне подання про внесення змін до закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування й послуг».
Як повідомило агентство Інтерфакс-Україна, ДПАУ, зокрема, пропонує внести до переліку операцій, в яких не застосовуються реєстратори розрахункових операцій, продаж періодичних видань в кіосках, з лотків і з рук, і сподівається, що в інтересах споживачів таке рішення буде прийняте оперативно. Перш ніж внести таку пропозицію, податківці проаналізували наслідки запровадження вказаного закону. Як відзначає прес-служба ДПАУ, зокрема, у випадку з періодикою, зрозуміло, що у вартості недорогих газет і журналів питома вага вартості квитанції або чека дуже велика, що неприйнятно для споживачів.
Опитані кореспондентом «Дня» кіоскери коментувати пропозицію ДПАУ відмовилися (пославшись на те, що це прерогатива їх керівництва), однак погодилися, що таке рішення справді захищає інтереси покупців.
КОМЕНТАРI
Віталій АБЛІЦОВ, заступник голови Держкомінформполітіки:
— Пропозицiю ДПАУ треба розглядати всебічно. З одного боку, існує загроза активізації контрабандного ввезення періодичних видань (справді реальна — вже зараз мільйонні тиражі завозяться, і навіть ті російські газети, які хочуть легалізуватися в Україні, втягуються сьогодні до конфлікту з тими російськими видавцями, продукція яких сюди завозиться нелегально). З іншого боку, дуже добре, якщо це сприятиме активізації газетного бізнесу.
Юрій ЯКИМЕНКО, директор ВАТ «Агентство «Союздрук»:
— Ми давно вже виступали категорично проти впровадження в нашу роботу реєстраційних квитанцій: писали листи у всі міністерства, у Верховну Раду, в редакції газет. Адже кожна квитанція коштує на сьогодні в Києві чотири копійки. Природно, це відразу б призвело до подорожчання періодичних видань й інших товарів, які ми продаємо в кіосках «Союздрук». І я, взагалі-то, задоволений, що наша податкова адміністрація вирішила виступити з такою пропозицією. Це також сприятиме тому, що біля кіосків не виникатимуть черги через виписку квитанцій, і ми зможемо нормально працювати, як і працювали до того. Тим більше, що товарно-касові книги, які було впроваджено для обліку нашої роботи, цілком відповідають нашим правилам обліку. Що ж до багатьох розповсюджувачів, які працюють на розкладках або продають газети з рук, то вони як не застосовували товарні квитанції, так і не стали б їх застосовувати (тому що, зазвичай, багато видань, які вони продають, завозяться з Москви нелегально). Тому, якби норма закону про застосування касових апаратів і розрахункових книжок була впроваджена в сферу торгівлі періодикою, це, насамперед, «ударило» б по «Союздруку».