У заяві журналісток на адресу начальників кримських управлінь СБУ і міліції Олександра Свиридонова і Миколи Паламарчука говориться, що 16 серпня Олена Рожен як шеф-редактор інформаційної програми «12 хвилин новин» була викликана до кабінету виконуючого обов’язки заступника голови Ради міністрів АРК Володимира Тутерова для дачі пояснень з приводу сюжету, що вийшов під її авторством на день раніше в цій програмі, про прес-конференцію першого заступника міністра внутрішніх справ України Михайла Корнієнка. Як з’ясувалося, гнів Володимира Тутерова викликала наступна фраза: «З приводу сумнівної репутації депутатів Миколи Котляревського і Володимира Тутерова — останній, до речі, призначений в.о. віце- прем’єра — Михайло Корнієнко сказав…» Далі прямо цитуються слова заступника міністра. Спростувати цю заяву, якщо Володимир Тутеров з нею не згодний, Олена Рожен запропонувала йому в суді. При цьому, як заявила Олена Рожен, вона не вважає висновки про «сумнівність репутації» своїми власними, оскільки журналісти мають в своєму розпорядженні текст офіційної заяви Центру суспільних зв’язків ГУ МВС України в Криму від 24 січня 2000 року, в якій Тутеров, в списку з іншими депутатами, названий серед тих, кому, на думку міліції, «з їх минулим не місце в сесійній залі, а місце на лаві підсудних».
За словами Олени Рожен, Володимир Тутеров в бесіді з нею допустив ряд висловлювань, зміст і тон яких примусили журналістку «засумніватися в своїй подальшій безпеці», оскільки вони швидше підходять не для високої посадової особи, а для в’язничного середовища. У заяві говориться, що так само висловився віце-прем’єр і на адресу відомої кримської журналістки Лілі Буджурової, дізнавшись про те, що саме вона задавала відповідне запитання Корнієнку і, згадавши про її попередні статті в пресі, Олена Рожен наводить одне з цих висловлювань: «Я закрию їй рота», — дослівно сказав в. о. віце-прем’єра,» — говориться в заяві на адресу начальників ГУ СБУ в Криму і ГУ МВС України в Криму.
Ліля Буджурова і Олена Рожен посилаються на слова начальника СБУ Володимира Радченка, висловлені 16 серпня в Криму, про те, що злочинів проти журналістів було б набагато менше, якби ті своєчасно зверталися по допомогу до правоохоронних органів. Журналістки висловили стурбованість «останніми подіями в Криму і Україні» і, «знаючи про те, скільки зусиль правоохоронні органи сьогодні витрачають на розкриття злочинів проти журналістів в нашій країні», звернулися до кримських правоохоронних органів з проханням захистити їх журналістські і громадянські права, оскільки розцінюють заяви Володимира Тутерова як загрозу їх особистій безпеці.
З приводу цієї події, Кримська асоціація вільних журналістів виступила з заявою, в якій говориться: «Вважаємо обіцянки високого посадовця «заткнути рота» журналістам неприпустимими і небезпечними, такими, що посягають на громадянські і професійні права Л.Буджурової та О.Рожен, на право суспільства на вільне отримання інформації.
Звертаємося до правоохоронних органів в Автономній Республіці Крим із закликом захистити журналісток Л.Буджурову та О.Рожен, гарантувати їм можливість виконувати свої професійні обов’язки в умовах особистої безпеки, не піддаючись надалі ні тиску, ні прихованим погрозам. Звертаємось до голови Верховної Ради АРК Грача Л.І. і голови Ради міністрів АРК Горбатова В.М. з вимогою дати публічну політичну оцінку спробам депутата Верховної Ради АРК, виконувача обов’язків заступника голови Ради міністрів АРК Тутерова В.Л. тиснути на журналістів і висловлювати на їхню адресу погрози».