«Я, Віктор Янукович, вирішив балотуватися на посаду президента України». Під оплески глава українського уряду заявив про це на VI з’їзді очолюваної ним Партії регіонів у Запоріжжі. За основною версією, місце проведення з’їзду господарі обрали в розрахунку підкреслити відповідність політики Партії регіонів її назві. Запоріжжя готувалося до події: по всьому місту красувалися величезні бігборди з написом: «Моє життя належить народу України. Віктор Янукович». У палаці культури заводу «Дніпроспецсталь», де проходив з’їзд, відчувалося прагнення господарів підкреслити присутність представників усіх регіонів країни, для чого делегатам навіть влаштували перекличку по областях; водночас «регіонщики» без зайвої скромності акцентували на приналежності кандидата саме до їхньої політичної сили. Було зачитано привітання Президента України Леоніда Кучми, спікера парламенту Володимира Литвина; на форумі була присутня представницька делегація СДПУ(О) на чолі з лідером парламентської фракції об’єднаних есдеків Леонідом Кравчуком.
Після оголошення про те, що низові партійні організації та політрада партії висловилися за висунення Віктора Януковича кандидатом на найвищу державну посаду, слово взяв сам майбутній кандидат. Повідомивши про своє рішення йти на вибори, Віктор Янукович заявив про свою впевненість у перемозі: «Я не звик програвати. І якщо я йду на вибори, значить, у мене є впевненість у перемозі». Торкаючись програмних моментів, прем’єр закликав не захоплюватися переможними тирадами щодо темпів економічного зростання, а зайнятися реальною роботою, спрямованою на викорінення в країні бідності, корупції, хвороб, поліпшення демографічної ситуації. При цьому Віктор Янукович зробив досить сміливу передвиборну обіцянку, заявивши про наміри за 2—3 роки в 2—3 рази збільшити середній рівень зарплат, приділити особливу увагу проблемам учителів та лікарів. Крім того, було обіцяно взяти під найжорстокіший контроль доходи чиновників, знизити податки (зокрема, податок на прибуток, на думку прем’єра, повинен бути нижчим, ніж 20%, податок на додану вартість — нижчим, ніж 15%), одночасно розібравшись з їх неплатниками. Великим компаніям, які сьогодні ухитрилися замінити податки державі на хабарі чиновникам податкової адміністрації, Віктор Янукович пообіцяв не лише скасувати податкові канікули, але й примусити «відпрацювати пропущені уроки». Прем’єр Янукович також висловився за найшвидше завершення реформи української армії. Армія, яка дісталася Україні в спадок від колишнього СРСР, у сучасних геополітичних, технологічних, військово-стратегічних умовах виглядає фізично і морально застарілою, заявив він, висловившись за створення високопрофесійних, високоефективних Збройних сил і назвавши військову реформу однією з найхворобливіших викликів державі на сучасному етапі. При цьому В. Янукович відзначив, що соціальні інтереси військових та їхніх сімей буде захищено в повному обсязі: «Я це гарантую». Торкнувся Віктор Янукович і питання про завершення земельної реформи, а також про необхідність перерозподілу повноважень між центральними та регіональними органами влади — на користь останніх. А ось про необхідність завершення конституційної реформи та затвердження європейського вибору України прем’єр висловився досить лаконічно.
З’їзд Партії регіонів одноголосно прийняв рішення про висунення свого лідера кандидатом на посаду президента України, а також звернення до українського народу, партій та громадських організацій із закликом об’єднати зусилля у підтримці його кандидатури. У ході своєї прес-конференції Віктор Янукович підтвердив інформацію, що вже давно циркулювала в ЗМІ про те, що керівником його виборчого штабу призначено лідера партії «Трудова Україна», главу НБУ Сергія Тігіпка. Сергій Тігіпко, який був присутнім на з’їзді, в свою чергу повідомив журналістам, що вже в середу, тобто завтра, Віктор Янукович подасть до Центральної виборчої комісії документи для реєстрації.
Таким чином, прем’єр-міністр Віктор Янукович і очолювана ним Партія регіонів уже на другий день виборчої кампанії чітко визначили власну позицію: «Янукович — висуванець Партії регіонів, однак усі інші політичні сили країни можуть приєднуватися для його підтримки». До мінусів даної установки можна віднести хіба те, що, всіх інших, у принципі готових підтримати його партії, ставлять ніби у «другий ешелон», що може негативно позначитися на їх мотивації. Водночас, за даними з передвиборного штабу прем’єра, домовленостей з багатьма політичними силами відносно підтримки кандидатури Віктора Януковича було досягнуто ще до з’їзду в Запоріжжі, а те, в якій послідовності ці домовленості будуть легалізовані з’їздами відповідних партій, не має принципового значення. Зокрема, Леонід Кравчук, який свого часу одним із перших назвав Віктора Януковича можливим кандидатом від сил, що представляють парламентську більшість, у своєму виступі на форумі Партії регіонів ще раз підкреслив, що Віктор Янукович, на його думку, є найбільш оптимальною фігурою, здатною згуртувати навколо себе сили, які представляють усі прошарки українського суспільства.