Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Ярослав ДАШКЕВИЧ: «Владним структурам не потрібна думка інтелектуалів»

17 березня, 1999 - 00:00

Історик зауважив, що, крім трьох гілок влади, в нас дедалі більше почав відчуватися вплив четвертої гілки — мафіозної. Професор Дашкевич наголосив, що сьогодні абсолютно немає критеріїв, які визначають, хто саме є корупціонером, а оскільки корумпованим є все президентське оточення, то боротьба з корупцією нагадує собою змію, котра намагається сама себе проковтнути. У зв’язку із цим промовець пригадав, як у Литві отримав п’ять років ув’язнення міністр, котрий заліз у державну скарбницю, але його литовці вважали національним героєм. «Чи можливе таке в нас?» — риторично поцікавився вчений.

Перегони на цьогорічних виборах Ярослав Дашкевич назвав «марафоном до авторитаризму». На його думку, президентське крісло в нинішній ситуації мав би посісти не діючий президент, а якась харизматична особа.

Завкафедрою Львівського університету професор Михасюк не сумнівається, що в державі сьогодні немає умов для диктатури, бо головний грунт диктатури — це опір, а в нашому суспільстві нині залишились тільки зневіра та безнадія. Завкафедрою нагадав один із принципів, яким керуються, вибираючи президента в США: «Президент не повинен бути злопам’ятним, амбітним і таким, що ображається». Оратор попросив присутніх подумати, чи відповідає нинішній керівник цим принципам.

А професор кафедри філософії Львівського лісотехнічного університету Олег Сечевиця навів цитату із Дмитра Донцова: «Голота може зійти на університетські кафедри й амвони, може сісти в президентські крісла, але вона все одно залишиться голотою і буде займатися лише дрібним гешефтом». Професор закликав зробити президентом людину, яку можна буде назвати національною елітою.

У кулуарах думки науковців щодо найбільш прийнятних постатей на посаду Президента України розділились: одні висловлювали впевненість, що це крісло повинні зайняти Євген Марчук, другі — Олександр Мороз.

Кореспондент «Дня» запитав у доцента комерційної академії, члена проводу РХП, за кого він думає голосувати на президентських виборах. Пан Рутар сказав: «Нинішню владу потрібно міняти. Влада, яка втягнута в корупційне болото, нездатна проводити реформи. Особисто я буду голосувати за Євгена Марчука, бо вважаю, що саме він і його нове оточення буде дивитися на речі більш реалістично і зможе зрушити реформи з місця. Якщо ж залишиться попередній «гарант Конституції», то країну може спіткати політичний та економічний колапс. Це видно на прикладах корумпованих країн Латинської Америки».

Микола САВЕЛЬЄВ, «День»
Газета: 
Рубрика: