Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Закон про НБУ одночасно «врахує» політичні інтереси верхів і приватні інтереси банків

14 січня, 1999 - 00:00

Щоправда, враховуючи пропозицію Олександра Ткаченка про те, що не треба окремо розглядати найбільш принципове положення — про спостережну раду НБУ — можна припустити, що прийняття закону буде перенесено на пізніший термін.

«Причина такої відстрочки криється в тому, що Нацбанку все ж вдалося провести свою позицію у запропонованому парламентові законопроекті, а отже, цей документ не повною мірою відбиває прагнення певних банківських груп, представлених у парламенті представниками ПЗУ і СДПУ(о) — позбутися особового чинника в управлінні НБУ», — заявив кореспондентові «Дня» «зелений» Ігор Кирюшин.

Цікаво, що ще вчора в парламентських кулуарах гуляла версія, що Віктор Ющенко відбув до Трускавця з проханням про відставку, бажаючи перехопити ініціативу у Валерія Пустовойтенка, котрий прямував туди ж, як подейкують, з тією ж пропозицією.

Відставка Ющенка необхідна прем’єр-міністру для збереження власних позицій. «Зараз ситуація для уряду така, що треба шукати крайнього», — впевнений депутат А. Рябченко. Фактично не оголошено новий валютний коридор, не представлено у ВР основи кредитно-грошової політики, через що всі бюджетні параметри, за якими має звітувати уряд, вельми умовні.

Щоправда, «відставка голови Нацбанку може призвести до його переходу в опозицію і до того, що він виставить свою кандидатуру на виборах-99. А в тому, щоб отримати сильного конкурента, не зацікавлений жоден з кандидатів — адже Ющенко спокійно збере всі праві голоси, на які дехто з них розраховує», — вважає А. Рябченко. «Набагато вигідніше ослабити позиції Ющенка і тримати його під контролем: якщо його не приберуть з поста голови НБУ, він у виборах брати участi не буде», — підтверджує і п. Кирюшин.

Якраз до такого ослаблення позицій нинішнього глави Нацбанку і має призвести прийняття «допрацьованого» в інтересах представників приватних і комерційних банків закону про НБУ і спостережну раду як виборний орган, котрий приймає рішення обов’язкові для виконання Нацбанком. Представники банківського лобі у ВР припускають, що їм вдасться провести свій варіант закону про НБУ вже на початку наступної сесії, і таким чином, реалізувати прагнення позбутися «особових чинників» у керівництві Національного банку.

Iрина ГАВРИЛОВА, «День»
Газета: 
Рубрика: