У історії з появою інформації про можливу відставку Юлії Тимошенко з посади прем’єр-міністра (тут же спростованою як нею самою, так і Президентом) кидається у вічі час її появи — наступний день після скасування візиту прем’єра до Москви. Цікавою є також синхронність дій російських і українських ЗМІ. Причому в повідомленнях наших мас- медіа, зокрема центрального державного радіо, фігурують посилання на понеділкову прес-конференцію голови Житомирської обласної організації ВО «Батьківщина» Олега Антипова, де нібито було висловлене припущення про можливість усунення з уряду Ю.Тимошенко. Логічно виникає запитання: чому так зволікали з видачею «гарячої» інформації? Сам О.Антипов у той час, як ішов найбільш інтенсивний потік повідомлень на цю тему, в коментарі для «Дня» наполягав, що говорив про це тільки в контексті умов, які, на його думку, створюються для того, аби був привід для відставки їх лідера. Він, наприклад, вважає, що спровокувати зняття Ю.Тимошенко з посади може підвищення цін на пальне, продукти харчування, яке зараз спостерігається, складне становище з проведенням весняно-польових робіт, деякі інші труднощі соціально-економічної ситуації. Утім, на запитання «Дня», яким чином політичні недоброзичливці лідера його партії, включаючи і чільників нинішньої влади, можуть впливати на названі колізії з цінами чи сільгоспроботами, він сказав тільки, що економіка й політика завжди тісно пов’язані.
Не виключено також, що житомирський слід в названих перипетіях пов’язаний із непростими стосунками у трикутнику Юлія Тимошенко — Олег Антипов — губернатор Житомирщини Павло Жебрівський, який недавно очолив обласну організацію Народного Союзу Наша Україна. На обласній установчій конференції НСНУ, що відбулась минулої суботи, П.Жебрівський заявив, що у нього багато запитань до обласної організації «Батьківщини». Зокрема, щодо спроб окремих її керівників ініціювати у Брусилівській районній раді рішення про недовіру недавно призначеному голові райдержадміністрації В’ячеславу Дейнеці, кандидатуру якого обстоював нинішній керівник області. Загалом для тих, хто слідкує за політичними подіями в області, не є секретом напружені стосунки між П.Жебрівським і О.Антиповим, які сягають корінням у часи президентської кампанії. Щоправда, там же на конференції губернатор заявив, що готовий простягнути руку обласному керівництву «Батьківщини» і розпочати з ним переговори щодо залагодження проблем, що виникли. За словами речника голови облдержадміністрації Тимура Нагалевського, сам П.Жебрівський не виключає, що критика на його адресу з боку прем’єра, яка прозвучала в понеділок на її зустрічі з пресою — Ю.Тимошенко висловила незадоволення низькими, за її словами, темпами весняно- польових робіт на Житомирщині — є реакцією на претензії губернатора до її житомирських однопартійців. У цьому зв’язку Т.Нагалевський повідомив, що на Житомирщині ситуація з посівною не така вже й критична: у південних чорноземних районах області темпи засіву зернових навіть вищі ніж у сусідніх областях. А ось пального за пільговими цінами (це більше компетенція уряду) сільгосппідприємства області практично не мають, хоча й заплатили за нього. Те ж саме з міндобривами за звичайними, а не підвищеними цінами.
Водночас в оточенні житомирського губернатора не виключають, що повідомлення про відставку Ю.Тимошенко були навмисно спровоковані її однопартійцями і є свого роду політтехнологічним прийомом в боротьбі за зміцнення становища свого лідера в уряді. Однак зрив її поїздки до Росії, який, як вже вказувалось, збігся у часі з появою цих повідомлень, вочевидь, не на користь чинному прем’єру. Тобто українські конкуренти пані Юлії у змаганні за крісло голови уряду, намагаючись послабити її позиції, теж могли докласти руку як до інформації про її відставку, так і до відкладення перемовин із російським керівництвом.
Хоч як би там було, а те, що до міжособистісних суперечок керівників вищих ланок державної влади в тій чи іншій мірі залучаються регіональні партійні лідери й адміністративні чільники, може, зокрема, свідчити: і на місцях серед членів нинішньої владної коаліції вже зараз точиться боротьба за кращі позиції на майбутніх парламентських перегонах.