Шановні добродії!
Сумніву немає, політична журналістика в Україні існує, але лише в тій мірі, в якій розвинені свобода і демократія. Демократія передбачає існування двох або більше груп людей із різним походженням, у яких різні думки і плани. Однак усі вони працюють на благо людства. Саме тому журналіст не повинен прилучатися до одного угруповання і залишати без уваги інше. Журналіст має стежити за подіями в обох групах, а потім неупереджено інформувати про них громадськість.
За необхідності журналіст може вдатися й до аналізу. У таких випадках варто звертатися до послуг неурядових організацій (без політичної підоснови), публікуючи їхні думки і погляди або коментарі неупередженої преси, яка заслуговує на довіру. Це реально відобразить політичну ситуацію і покаже, на що здатна керівна партія.
Загалом робота журналіста зводиться до того, щоб стежити за подіями і спостерігати відсторонено, як вони впливають на людей, а в разі крайньої необхідності давати чітку оцінку діяльності уряду.
Наприклад, коли в Індії близько місяця тому злочинці захопили літак і наказали пілотам летіти в Афганістан, преса відкрито критикувала уряд за те, що він не використав спеціальні підрозділи поліції і дозволив літаку вилетіти з Індії після дозаправлення.
І коли нещодавно Україну позбавили права голосу в Генеральній Асамблеї ООН, я очікував, що представники опозиції виступлять з обвинуваченнями уряду за те, що він не сплатив борги вчасно, але нічого такого не сталося. Навіть преса опублікувала повідомлення про це лише як чергову новину дня.
Журналіст часом діє як детектив, коли спостерігає за тим, як політик втілює в життя свої плани.
Маю надію, що цей лист відповідає на ваше запитання.
Відданий вам читач
Сурендер АМАРНАТ,
Індія