Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

ЗМI позбавили від «обов’язковості»

Партії і блоки отримали по 60 хвилин ефіру і 15,6 тисяч знаків у пресі
9 лютого, 2002 - 00:00

У четвер Верховна Рада України ухвалила закон «Про проведення телерадіодебатів під час виборчої кампанії у справі виборів Президента України і виборів народних депутатів України». 242 депутата, які проголосували «за» (з 388 присутнiх), у його новій редакції виключили вимогу про обов’язковість передвиборних теле- і радіодебатів. Згідно з цим законом державні телерадіоорганізації проводять теледебати в обов’язковому порядку. Їх можуть також провести й інші телерадіоорганізації. У цій редакції парламентарії врахували всі зауваження Президента. Тепер — слово за ним. До речі, вже три телеканали — «1+1», «Інтер» та ICTV оголосили про свою готовність провести теледебати. Але поки тримають у таємниці, в якій саме формі й коли.

А тим часом ЦВК оприлюднила порядок виступу суб’єктів виборчого процесу в державних ЗМІ. Його визначило жеребкування у Центрвиборчкомі, що пройшло 6 лютого.

Нагадаємо, що згідно з рішенням ЦВК, кожній партії надається по 30 хвилин ефірного часу на державному ТБ (УТ-1), і стільки ж на державному радіо (УР-1), а в газетах «Урядовий кур’єр» і «Голос України» — по 7,8 тис. знаків. Час розбито на два п’ятнадцятихвилинних блоки, що виходять в телеефір з 19.00 до 19.30 і в радіоефір — з 21.15 до 21.45 у робочі дні, а також у суботу, 16 лютого.

Про готовність Національної телекомпанії України до передвиборного марафону «Дню» розповів її керівник Ігор СТОРОЖУК:

— Програма за участю представників партій транслюватиметься в прямому ефірі. При цьому кандидати мають право використати також власні відеоматеріали. Телекомпанія не редагує і не скорочує надані відеоматеріали, але й не несе відповідальності за їхній зміст. Для абсолютної «прозорості» в студії під час ефіру будуть присутні тільки представники тієї або іншої партії. НТКУ надає учасникам програми максимальні можливості для самовираження, демонстрації власних думок і переконань. «Втручання» у цей процес не буде. Допомога — тільки на організаційному і технічному рівнях. А ось гримування кандидатів у народні обранці, які вирішать переконувати виборців у «живому ефірі», НТКУ здійснює за власний рахунок, сподіваючись, що справжня пудра не заважатиме висловлюванню правдивих думок. Завдання НТКУ — зробити перебування кандидатів на телекомпанії зручним і приємним та забезпечити максимальну технічну якість трансляції.

Володимир ДЕНИСЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: