Минулої неділі на адміністративному кордоні між Херсонською областю та окупованим Кримом було припинено пропуск громадян. Як передають ЗМІ, пізніше рух через пункти пропуску «Каланчак» і «Чаплинка» у напрямку півострова відновили, а на КПВВ «Чонгар» громадяни могли проїжджати в обох напрямках. Як повідомило кримськотатарське видання Аvdet, в самому Криму окупантами були посилені поліцейські заходи і майже у всіх містах півострова пости окупаційної «ГАИ» були посилені військовими, які зупиняють екскурсійні автобуси та перевіряють документи.
Пізніше головний редактор порталу BlackSeaNews Андрій Кліменко на своїй сторінці в FB написав, що «паніка в окупантів у Криму обумовлена тим, що вночі нібито був напад на військову частину в Армянську». «Нібито є один вбитий і троє поранених. Тому введено план «перехоплення» по Криму, перевіряють весь транспорт по території (наприклад, Ангарський перевал, Верхньосадове)», — пише Кліменко.
Та від самого початку на ситуацію в окупованому Криму українські ЗМІ та високопосадовці відреагували, м’яко кажучи, неадекватно. Не перевіряючи інформації, деякі з них почали поширювати «новину» російського пропагандистського ресурсу Life.ru про те, що нібито вранці 7 серпня відбулася перестрілка на «кордоні», в результаті чого одна людина нібито загинула, троє отримали поранення.
«Масла у вогонь підлив» і заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука, який на тлі інформації про підготовку Росією наступу заявив, що «окупаційна влада в Криму почала так звані військові навчання, які проходили саме біля лінії розмежування».
Ще одну версію висунув голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв: «В Україні ходить багато чуток про те, що вчора відбувалося в окупованому Криму. Причому, що прикро, інформацію українські ЗМІ часто давали під копірку LifeNews. У Криму штатна ситуація — відбувається ротація військ. Є там і внутрішня проблема, пов’язана з дезертирами».
Тож висновок про те, що ж насправді відбулося на окупованій території Криму, можна лише зібрати по фрагментах, відділивши «зерна від полови». І ця ситуація знову підкреслила проблему: де централізована інформаційна політика держави, яка переживає «гібридну агресію»?