У Великобританії, неподалік містечка Брекон, на півдні області Повіс в Уельсі, на узвишші масиву «Чорних гір» завершилися щорічні міжнародні навчання «Кембрійський патруль» (Cambrian Patrol). Про це повідомляє прес-служба Командування Десантно-штурмових військ ЗС України.
Упродовж тижня 127 команд із 27 країн демонстрували свою майстерність у проходженні 80-кілометрового маршу та у виконанні різних бойових завдань. Українські десантники випередили 13 команд, 8 з яких згодом, зійшли з дистанції.
У цьогорічних змаганнях команди були поділені на 7 потоків по 18 команд у кожному. Разом з українцями в марші брали участь підрозділи з Білорусі, Молдови та Угорщини.
Загалом на маршруті навчань було 11 точок, протяжність — 80 кілометрів це, якщо йти напряму. З урахуванням того, що наші воїни йшли в обхід, адже по високих горах пересуватись не просто — висота складала близько 420—670 метрів, а схил — від 45 до 70 градусів, тому протяжність маршу українських десантників досягнула 85—95 кілометрів.
Кожен учасник ніс на собі 2 рюкзаки, загальною вагою 41 кілограм, зброю, подвійний боєкомплект та радіостанцію з 4 батареями.
«Дистанція змінилася з 80 до 95 кілометрів, нам заборонили користуватися приладами навігації і до того ж приготували для нас кілька несподіваних сюрпризів», — розповів капітан команди молодший лейтенант Антон.
Акцент організатори зробили на командну роботу, яка полягала у виконанні завдань з розкриття місця перебування супротивника, знищенню незаконного озброєного формування, наданню першої медичної допомоги, звільненню та евакуації заручників, а також подоланню водних перешкод.
На першій точці, відразу ж після старту, українські десантники почали надавати першу медичну допомогу, оскільки відбулася імітація авіакатастрофи гвинтокрила, в якому лежав чоловік з відірваною ногою. Поблизу гелікоптера лежали непритомна жінка та чоловік, який був у стані афекту. Військовослужбовці оглянули місце катастрофи та виявили, що людина з відірваною ногою, за сценарієм змагань, є військовими з Великобританії, а інший чоловік та жінка — військові дружніх сил НАТО.
...На одинадцятій точці (як жартома її назвали українські десантники — «останнє коло пекла») зайшли в тепле приміщення, де перебувало двоє військових, один з яких — командир батальйону, за умовами конкурсу, привітав українців із чудовими показниками в навчаннях та подякував за участь.
У підсумку змагань українські десантники стали другими. Срібні медалі їм вручив командир 160-ї піхотної бригади Сухопутних військ ЗС Великобританії.
Міжнародні змагання Cambrian Patrol вважаються одними з найскладніших у Європі. Цю дистанцію долають одиниці й уже точно не усі виборюють призові місця.