Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Перші особи держави – на допит

«Це абсолютно нормальний підхід, але виникає питання — чому Генпрокуратура викликає цих осіб у справі Євромайдану 2016 року, а не 2014-го», — експерт
10 серпня, 2016 - 11:50

Генпрокуратура проявляє останнім часом не аби яку активність. Паралельно з арештами одіозних діячів Луганщини, які за думкою обвинувачення причетні до сепаратистських рухів та роботі на агресора, відомство Юрія Луценка взялось впритул за розслідування злочинів на Євромайдані. Більш того, ГПУ офіційно викликало на допит перших осіб держави, в тому числі Президента Петра Порошенка. До того його прес-секретар Святослав Цеголко повідомляв, що у разі отримання офіційного запрошення на допит Президент обов’язково з’явиться. Прес-секретар Генпрокурора Лариса Сарган оприлюднила відповідні листи до Петра Порошенка, Арсенія Яценюка, Олександра Турчинова, Віталія Кличка, Андрія Парубія та інших

Допити будуть здійснюватись впродовж серпня цього року в рамках досудового розслідування у «кримінальному провадженні за фактами незаконного перешкоджання службовими особами вищих органів державної влади та правоохоронних органів проведенню зборів і мітингів у місті Києві в період з 20 січня до 21 лютого 2014 року, вчинення масових убивств громадян та інших злочинів, спрямованих на незаконну протидію протестним акціям, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст. 27, ч.3 ст. 365, п. п. 1, 5, 12 ч. 2 ст. 115, ст. 340 та іншими статтями Кримінального кодексу України».

Названі Ларисою Сарган прізвища, дійсно, гучні, але варто також пригадати, що за останні два з половиною роки ці персони вже дали стільки інтерв’ю для телебачення, статей та навіть написали книги, що скоріше всього йдеться або про документування їхніх свідчень для подальшого розгорнутого вироку для конкретних осіб, або про ще одну інформаційну хвилю, яка має продемонструвати наявність роботи Генпрокуратури. Те що відомство Луценка певною мірою полюбляє інформаційну маніпуляцію доводити не треба.

«Будь-яке розслідування, в тому числі і розслідування злочинів під час Євромайдану, треба розглядати з точки зору критеріїв ефективності такого розслідування, — коментує «Дню» голова правління «Центру Громадянських Свобод» Олександра Матвійчук. — Одним з таких критеріїв є ретельність і звичайно, що прокуратура має зробити всі необхідні дії для надання належних доказів. Якщо для цього треба опитувати перших осіб в державі, то це абсолютно нормальний підхід. Другим критерієм є швидкість. В цьому плані звичайно виникає питання — чому Генпрокуратура викликає цих осіб 2016 року, а не 2014-го. Одною з причин цього є те, що ми втратили рік з огляду на його неналежну організацію, коли слідство було розпорошене по різним слідчим та навіть різним органам. І наразі ніхто за це не поніс відповідальності».

Валентин ТОРБА, «День»
Газета: 
Рубрика: