Влада Дніпра вживає ефективних заходів щодо боротьби з епідемією коронавирусу. В місті сьогодні діють дві мобільні бригади, які проводять обстеження на коронавирусну інфекцію ПЛР-системою вдома або в стаціонарах. Виявлених хворих госпіталізують до 21-ї міської лікарні, яку мерія продовжує оснащувати всім необхідним — медичним обладнанням, матеріалами, ліками та засобами індивідуального захисту. Підвищили зарплати медичним працівникам, які працюють в опорній інфекційній лікарні. Так, лікарі, приміром, сьогодні отримують там від 20 тисяч гривень. Загалом, усім медичним бригадам, які задіяні в лікуванні хворих, підвищать заробітні плати.
Виявляє влада Дніпра й турботу про найбільш схильних до ризику захворювання на коронавірус літніх людей. Дніпро приєднався до благодійної ініціативи з доправляння харчів пенсіонерам. Це готові набори, які доправляють літнім людям абсолютно безплатно. Проект організували фонд «Життєлюбство», сайт Rozetka і «Нова пошта» за підтримки міської соціальних служб. Наразі місто отримало вже четверту партію таких продуктових наборів. Загалом у межах благодійної акції самотнім людям доправили 1700 таких наборів. «На базі міського територіального центру створено волонтерські майданчики, де ми збираємо допомогу для підопічних, яких у нас 12 тисяч. Ми хочемо максимально убезпечити їх від походів до магазинів та контактів з великою кількістю людей, щоб вони не захворіли», — розповідає перший заступник директора міського терцентру Юлія АЛЕКСАНДРОВА. Продуктові набори щодня розвозять працівники соціальних служб міста та волонтери.
Однак ефективна робота міських служб, з огляду на все, не дає спокою тим, хто хотів скористатися карантином із власною метою. Не минає і дня, щоб у соціальних мережах не з’явилася чергова фальшивка, покликана скомпрометувати міського голову Бориса Філатова. Невідомі намагаються заплутати громадську думку і посварити мера як із вищими інстанціями, так і з містянами.
Слід зазначити, що за роки свого головування Борис Філатов багатьом справді дошкулив — він закривав незаконно встановлені МАФи, підпільні пункти прийому металобрухту, гральні заклади та «наливайки». І довів місцевий кримінал до переконання, що в крісло міського голови потрібно посадити слухняного й керованого градоначальника. Дбайливий і безкомпромісний Філатов на цю роль аж ніяк не підходить — «ручний» мер з нього не вийшов.
Потенційні конкуренти на посаду міського голови та їхні спонсори ще рік тому вирішили «підсидіти» чинного мера і спровокувати конфлікт із новим Президентом через Центральний міст через Дніпро. Але мер парі із главою держави не програв. Капітальний ремонт мосту, до того ж без будь-яких державних дотацій, закінчили достроково і ним благополучно їздить міський і транзитний транспорт.
Потім в уряді під час складання бюджету мали намір вирішити фінансові проблеми за рахунок місцевого самоврядування, але непоступливий мер Дніпра знову не змовчав. Адже місто втратило кілька сотень мільйонів гривень, потрібних для благоустрою.
Відкрито заявляє міський голова і про свою незгоду з черговим етапом медичної реформи. Ще в той час, коли в Києві верстався держбюджет, міські фінансисти почали бити на сполох — за їхніми підрахунками, грошей на захищені статті, зокрема на зарплату медикам, вистачить лише на перший квартал. Що буде далі — самому Богові відомо, адже в місцевих бюджетах таких коштів немає. Заява мера з вимогою призупинити непродуману реформу прозвучала тоді, коли епідемія коронавирусу вже дісталася Європи і опинилася на порозі України.
Борис Філатов став першим з-поміж українських мерів, хто виступив на одному з центральних телеканалів і відкрито застеріг — країна до такого виклику не готова, а в лікарнях немає навіть найнеобхіднішого. Він закликав своїх колег — мерів великих міст об’єднатися перед обличчям пандемії, щоб надавати людям необхідну допомогу. А в цей час, як пізніше з’ясується, спритні ділки, за потурання урядовців, потай продавали за кордон засоби захисту від інфекції, залишаючи лікарів і жителів України беззахисними.
На боротьбу з інфекцією дніпровська мерія ще на початку березня надала 97 млн гривень — майже стільки ж, скільки уряд на всю Україну. Завдяки цьому Дніпро зміг вчасно закупити понад три десятки апаратів штучної вентиляції легенів, засоби захисту для лікарів і хворих, потрібні медикаменти.
Очолити боротьбу з епідемією Борис Філатов доручив голові громадської ради при Дніпровській міськраді Геннадію Корбану. «Впорався 2014 року, впорається і зараз!», висловив впевненість міський голова, коментуючи це призначення. І він, схоже, не помилився. Навряд чи хтось інший, крім Корбана, може виступити з різкою критикою чиновників попри посади й ранги. Одну з таких історій нещодавно обговорювали в соцмережах, коли з Києва привезли «заробітчан», а також жителів Запоріжжя, Кривого Рогу та Нікополя. Вони повернулися з-за кордону потягом, в якому перебували люди з ознаками зараження коронавірусом. Попри це обласні чиновники, як пишуть ЗМІ, розпорядилися розпустити прибулих по домівках. Представникам мерії вдалося перехопити прибулих останної миті і помістити на двотижневу обсервацію.
Ба більше, голова громадської ради при міському голові Дніпра заявив, що обласні чиновники вирішили створити інфекційні відділення для «своїх» й «організувати лікування ВІП-персон і чиновників в особливих умовах». «Ми цього не допустимо. Поїдемо до 21-ї інфекційної лікарні», — пообіцяв Корбан у Фейсбуці.
Не обійшлося без обміну «люб’язностями» і у випадку, коли в шахтарському містечку Першотравенську стався спалах захворювання. Адепти однієї з церков провели там свою «Біблійну школу» — і це за умов найсуворішого карантину! У заході взяло участь понад 500 осіб, зокрема й гості з-за кордону. В результаті лише в Першотравенську було виявлено понад два десятки інфікованих коронавірусом. Деякі з них встигли рознести інфекцію до сусідніх міст і сільських районів. Двох хворих поліціянти зловили, коли вони, незважаючи на підписку, збиралися їхати до Дніпра.
Щоб не допустити поширення небезпечної інфекції, влада Дніпра вирішила взяти під контроль транспорт, що в’їжджає до мільйонного міста. Але обласна влада поставилися до цієї ініціативи мерії Дніпра критично і заявила, що обласний центр відкритий. Однак, про всяк випадок, все ж дала розпорядження перекрити в’їзд і виїзд з Першотравенська, який став небезпечним вогнищем інфекції.
Супротивники мера Дніпра негайно вирішили підкинути дрівець у вогонь і почали роздмухувати сенсацію про конфлікт між міською та обласною владою. Окрім того, прагнучи скомпрометувати мера в очах городян, запустили фейк про те, що міська влада в умовах карантину має намір заборонити ... вигулювати собак. Прес-службі міськради довелося давати роз’яснення. Слід зауважити, що Борис Філатов не тільки не давав таких розпоряджень, а, навпаки, багато зробив для формування у Дніпрі гуманного ставлення до тварин. Удома в Бориса Філатова мешкає кілька собак і кішок, яких мер разом із дружиною підібрали на вулиці. На провокацію проти мера мешканці Дніпра відповіли флешмобом у соцмережі. «Дешева вистава в умовах пандемії, низька гра і корисливі мотиви. Пекуча помста за правду і стійкість. Гидко, бридко, вони пробили дно. Величеза дяка Борису Альбертовичу за все, що він робив і робить як для людей, так і для братів наших менших. Ми це цінуємо!» — написала в мережі одна із зоозахисниць.