У кінці 2000-х, ще за Януковича, один знайомий шукав вихід на новий партійний проект, який, щойно створившись, нарощував рейтинг за рахунок іміджу голови партії — на той час блискучого, всесвітньо відомого українського боксера.
Знайомий хотів усе зважити (ідеологія, політика, плани) перед вступом, отримати інформацію з вуст голови партії.
Йому пояснили, що може зустрітися з іншими компетентними людьми. Він хотів говорити з головою.
Йому сказали, що голова — це обличчя партії, а хазяїн партії «другой человек».
Минув час. Вже усі, кому не лінь, коментували вертикаль: кримінальний авторитет, якого більше десятка років не може впіймати ФБР США, — Могилевич — він же хрещений батько формування бізнесу Фірташа (ще з часів «РосУкрЕнерго»), Фірташ як новоолігарх вривається у фінансування української політики (партій+фракцій+виборів, кандидатів+міністрів).
Фірташ — фінансист, а Льовочкін (голова адміністрації АП) — менеджер із формування нових політпроектів (як провладних, так (із запасом, на перспективу) і опозиційних.
Діяльність на Майдані показала, що політичного іміджу та ділових якостей для посади президента у В. Кличка не вистачає.
П. Порошенко не мав гарантій виходу у другий тур за участі В. Кличка у президентських виборах, не мав партійної мережі по Україні.
Зустріч у Відні вибудувала переможну коаліцію: партія «УДАР» стає базовою для президентської кампанії П. Порошенка і опісля отримує його підтримку та достатню квоту у списку виборчого Блоку ПП до парламенту. В. Кличко стає мером Києва.
Частина колишніх регіоналів отримує на південному сході зелене світло у мажоритарці, інша («очищена»), керована Льовочкіним-Бойком на кошти Фірташа проходить під брендом «Опозиційний блок» у ВР.
Яке політичне продовження Віденського союзу? Спільні голосування з важливих законопроектів? Ситуативна взаємодопомога?
Співпраця на місцевих виборах на південному сході? Чи «УДАР» піде окремо від Блоку ПП?
Важливо, чи був у Відні Сурков, чи інший представник Москви.
Бо перед однотуровою президентською кампанією її переможець оголосив про швидке закінчення війни. А закінчити її можна було блискавичною перемогою або ж за домовленістю з Путіним.
Досягнений рівень замороженості конфлікту у досягнених українськими військами кордонах є підсумком двосторонніх російсько-українських домовленостей.
Але ні Могилевич, ні Фірташ, ні Льовочкін на фронтові події не впливають.
Багатство веде до нудьги. Їм нудно... Фірташ і Льовочкін на баскетбольному матчі.