4 лютого Верховна Рада ухвалила проект закону про ратифікацію Угоди між Урядом Литовської Республіки, Урядом Республіки Польща та Кабінетом Міністрів України щодо створення спільної військової частини. За відповідне рішення проголосували 290 народних депутатів.
Ще влітку, коли агресія Росії стала очевидною, Президент Петро Порошенко обіцяв, що Українсько-польсько-литовську військову бригаду «УкрПолЛитБриг» має бути створено вже найближчим часом. І Польща, і Литва одностайно підтримали Україну в ситуації конфлікту, викликавши хвилю істеричних публікацій з боку російської сторони, мовляв, не маючи змоги увійти до НАТО, Україна намагається нові формати інтеграції зі світовими європейськими структурами.
«УкрПолЛитБриг» має стати прикладом ефективної військової кооперації і взаємодії країн, вдосконалення військової майстерності, переходу нашої армії на нові, світові стандарти. Крім того, це — ще одна сходинка до створення поясу безпеки на сході Європи, яка наразі найбільш уразлива від потенційної агресії Кремля.
Відповідно до пункту 2 статті 15 Угоди передбачено, що вона набирає чинності через 30 днів з дати отримання Депозитарієм, тобто урядом Республіки Польща, останнього письмового повідомлення про завершення виконання всіх внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання нею чинності.
Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Розумкова Олексій Мельник так прокоментував «Дню» ситуацію зі створенням згаданої бригади: «Ця тема відпрацьовується дуже давно. Кожного разу, коли доходить до завершальної стадії — або влада змінюється, або з’являються більш важливі справи, тобто вона не нова і не сьогодні з’явилася. Мабуть, це не було пріоритетом, плюс були певні суб’єктивні причини. Сподіваюся, що сьогодні нарешті буде завершено створення цієї спільної бригади. Однозначно, що вона не воюватиме на сході України. Основне її призначення — це міжнародна бригада, яка сприяє розбудові довіри і співпраці між військовими різних країн. У разі практичного застосування її буде задіяно лише в миротворчих операціях. Однозначно це позитивно, але не треба плекати ілюзії, що нам хтось зараз цю бригаду відправить на схід України». Щодо можливості виділення відповідного озброєння для України в рамках створення такої бригади Олексій Мельник уточнив: «Все це знаходиться в площині питання сумісності, яке відпрацьовується вже давно в форматі співробітництва Україна — НАТО».