При проведенні виборів на сході України до останнього моменту залишалася інтрига про можливий зрив виборчого процесу в Маріуполі. Президент Петро Порошенко запевняв українців у необхідності забезпечити вибори в цьому звільненому від бойовиків місті. В одному зі своїх виступів глава держави навіть назвав Маріуполь обличчям України, але в день виборів погодився з тим, що вибори в цьому місті провести неможливо. Причина — неправильно надруковані бюлетені. Експерти зазначають, що бюлетені стали тільки формальним приводом для цієї відміни. Річ у тім, що в Маріуполі «Метінвест» олігарха Ріната Ахметова є підприємством, яке не тільки утворює бюджет, але й істотно матеріально впливає на позицію електорату. У таких умовах провести процес об’єктивного волевиявлення справді не уявляється можливим.
Історія з неправильними бюлетенями знайшла своє продовження в Сватовому — місті на півночі Луганської області. У цьому районному центрі, який у прямому розумінні став тилом фронту, вибори було зірвано. Згідно з офіційною інформацією, Сватівський міськвиборчком при затвердженні тексту виборчих бюлетенів припустився помилки. На вибори в Сватовому прийшли 35,8% жителів міста, але доки комісії підраховували протоколи, ТВК вже визнала вибори в місті такими, що не відбулися.
Представники «УКРОПу» у неділю ввечері повідомили, що в Сватовому «ситуація жахлива». Для деяких дільниць надруковані бюлетені без партії «УКРОП». Але якщо в Маріуполі друк бюлетенів був під контролем друкарні Ріната Ахметова, то в Сватовому ніщо не заважало офіційній владі забезпечити якість і правильність друку бланків.
У повідомленні Комітету виборців України повідомляється: «У Сватовому вибори фактично зірвано! Сватівська міська виборча комісія при затвердженні тексту виборчих бюлетенів припустилася грубої помилки. Комісія в разі, якщо партія не висувала в окрузі кандидата, не вносила цю партію в бюлетень по відповідному округу. Відповідно виборці в таких округах не зможуть проголосувати за місцеві організації партій і останні не дорахуються голосів».
Багато експертів і політиків вважають, що проведення виборів на Донбасі і в прифронтовій зоні під час війни недопустимо. Місцеві вибори просто закріплюють раніше досягнуті домовленості між фінансово-політичними силами. Там же, де такої домовленості досягнуто не було, виникли проблеми з технічною можливістю реалізації волевиявлення громадян.
Мер міста Сватового Євген РИБАЛКО так коментує ситуацію з місцевими виборами:
— Спочатку на місцевому рівні представники «Солідарності» об’єдналися з опозицією і не допускали до реєстрації тих, хто прагнув бути учасниками виборчого процесу, зокрема і від Аграрної партії. Кандидатів від останньої було зареєстровано тільки після рішення Адміністративного Сєверодонецького суду. За час виборів помінялися три голови виборчої комісії від «Опозиційного блоку». Бюлетені друкувалися кулуарно, і є інформація, що були надруковані й зайві екземпляри. Не проводилися жеребкування. Якби було бажання провести вибори прозоро, то до процесу обліку бюлетенів можна було б запросити свідків. Тоді не було б таких дискусій. У результаті з’ясувалося, що члени Радикальної партії, які були в цій комісії, просто не цікавилися тим, що відбувається, не бачили проектів бюлетенів. Потім почалися нарікання «Нашого краю». Але якщо партія не може набрати навіть склад своїх представників за списком, то на що вона може розраховувати на виборах? У результаті рішення комісії про відміну виборів було написане від руки і розвезене по виборчих дільницях за півгодини до закінчення голосування. У свою чергу, кандидат на пост мера від БПП склав акт про неправильно складені бюлетені. Це дивно, бо ця людина мала можливість ще до початку голосування ознайомитися з формою бюлетеня. Мабуть, до голосування цьому кандидатові не було цікаво виправляти помилку. Все це говорить про те, що центральна влада намагається, використовуючи подібні прийоми в разі несприятливих для себе результатів, просто саботувати вибори. Я вважаю, що людям треба було дати можливість голосувати,і вони готові голосувати за тих, кого знають у справах. Якщо комісії не підготовлені, якщо є формальні проблеми з бюлетенями, то в цьому винна влада, а не народ. Не можна людей з цієї причини позбавити законного права волевиявлення. Вважаю, що в правлячій нині партії, яка йде у разі потреби на змову з «Опоблоком», багато людей, які себе оголосили патріотами. Вчора вони кричали «Ура!», а сьогодні «Слава Україні!»