Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Чи оновиться парламент?

«Свобода» та «УДАР» заявляють про готовність йти на дострокові вибори Верховної Ради, «Батьківщина» - ні
29 травня, 2014 - 18:47
Чи оновиться парламент
ФОТО АРТЕМА СЛІПАЧУКА / «День»

«Батьківщина» пропонує відмовитися від проведення парламентських дострокових виборів до стабілізації ситуації в країні. «Якщо проводити вибори в умовах військових дій, то влада не зможе гарантувати безпеку у роботі більшості виборчих округів на Донбасі. Таким чином більше 30 округів не зможуть мати свого представництва серед депутатського корпусу», - зазначив на брифінгу в.о. голови фракції Сергій Соболєв. Також він наголосив на необхідності внесення змін до виборчого законодавства. «Тому ми наполягаємо – і наша фракція вже розробила зміни до закону про вибори (щодо повернення до пропорційної системи) – єдине що, ми повинні врахувати побажання Венеціанської комісії до законів, які були ухвалені», - зазначив він.

Раніше за відстрочку дострокових виборів Верховної Ради висловився в. о. голови Адміністрації Президента представник «Батьківщини» Сергій Пашинський. На його думку, проводити вибори, в умовах, коли влада не може гарантувати безпеку роботи в округах. Заразом, він зазначав, що необхідно привести до ладу не лише виборче законодавство, а й взяти на себе політичну відповідальність й ухвалити нову Конституцію, відповідно до якої буде здійснювати повноваження новообраний парламент.

Утім, лідер президентської виборчої гонки Петро Порошенко дотримується іншої думки. У ніч після виборів він пообіцяв оновити депутатський корпус: «Ми зараз живемо в іншій країні. І в цій іншій країні влада більше не може ігнорувати позицію людей. 85% людей вимагають розпуску парламенту».

Підтримує позицію фактично проголошеного президента і його партнер по тандему, що склався під час виборчої кампанії – партія «УДАР». «Ситуація така, що потрібно знайти достатню кількість людей для призначення дострокових виборів. Звісно, ми у цьому зацікавлені, а от до інших є питання», - відзначив у розмові із «Днем» «ударівець» Віктор Чумак. «Для проголошення нових виборів потрібно розформувати коаліцію на 30 днів. Для цього необхідно знайти консенсус між «Свободою», «УДАРом» та «Батьківщиною». Якщо ми зробимо односторонній демарш і вийдемо із коаліції лише нашою фракцією, де гарантія, що наші місця не посядуть якісь неодіозні, невідомі широкій публіці регіонали?», - говорить він.

На підтримку оголошення перевиборів виступає і фракція «Свободи». На учорашньому засіданні партії було вироблено чітку позицію з цього питання. «Ми народна партія і не можемо йти проти народу. Якщо люди вимагають оновлення Верховної Ради, як ми можемо їх не підтримати?, - резюмував у розмові із «Днем» депутат від «Свободи» Олександр Шевченко. – Наша партія не може вирішувати безлічі соціальних та національних питань Ми розуміємо, що не досягнемо жодних успіхів для України із цим складом парламенту.. Зараз близько третини депутатів не відвідують засідання, то скільки можна з ними гратися?». Народний обранець зазначив, що попри невисокі результати лідера їхньої політичної сили на президентських виборів, партія не падає духом і готова більш активно працювати, щоб повернути довіру українців. «Ми готові виконати головну умову для переобрання парламенту - вийти з коаліції», - зазначив Олександр Шевченко.

За словами депутата переговори між фракціями тривають, однак результати поки що не підлягають оголошенню. «До цих переговорів залучені не тільки фракції, а й виконуючий обов’язки Президента та прем’єр-міністр, адже переобрання парламенту включає в себе цілий комплекс питань і подальших змін у владі», - пояснює Чумак.

Таким чином, каменем спотикання у процесі перезавантаження парламенту стоїть зараз «Батьківщина», у якої знаходиться більшість владних посад. На противагу цьому громадський інтерес та публічні обіцянки нового президента, які, відповідно до ідеї нової оновленої країни мають перемогти.

Анна ЧЕРЕВКО, «День»
Рубрика: