Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Аварії та PR влади

28 липня, 2007 - 00:00

Незважаючи на власні клопоти та інші перипетії в Україні, респондентів «Дня» продовжує непокоїти катастрофа, що сталася на Львівщині. Про це та дещо інше читайте у нашій постійній рубриці «ЩО ХОРОШОГО? ЩО ПОГАНОГО?»

Володимир ЩЕЛКУНОВ , президент Українського національного комітету міжнародної торгівельної палати:

— Перша приємність, яку б я хотів відмітити, стосується, звісно ж, роботи. У Стамбулі відбувся конгрес Всесвітньої федерації торгівельних палат, і вперше Українському національному комітету міжнародної торгівельної плати запропонували висунути п’ять кандидатур від України в різні фахові комісії у штаб- квартиру в Парижі.

Ще радує те, що, не зважаючи на політичне напруження в Україні, пов’язаного з підготовкою позачергових виборів, економіка держави знаходиться у стабільному стані. На мій погляд, це підтверджує те, що більшість підприємців пристосувалися до роботи в умовах постійної політичної нестабільності. Бізнесмени вже не звертають увагу на прогнози політиків.

Попри те, що робоча група Світової організації торгівлі на цьому тижні не затвердила кінцеву, вже шосту версію доповіді про умови вступу до СОТ, тривають переговори з Киргизією. Гадаю, що нашій країні все-таки вдасться вступити до цієї поважної організації. Всі умови складаються так, що це буде вирішено.

Останнім часом погані новини стосуються екології країни. У Європі дає про себе знати глобальна зміна клімату, у нас — катастрофа на Львівщині. Фінансову сторону цієї трагедії ще буде оцінено, але на мій погляд, ця аварія обійдеться як Україні, так і Казахстану у велику суму грошей. Це певні витрати на ліквідацію наслідків аварії, відновлення здоров’я місцевого населення, і головне — імідж, який жодними сумами неможливо компенсувати. На щастя, відповідні служби досить оперативно спрацювали, і в четвер небезпечний вантаж після відповідних підготовок вирушив до Казахстану.

Олег БОСЕНКОВСЬКИЙ , зоотехнік:

— Минулі вихідні позначилися для мене «Славським рок-фестом». Дійство видалося на славу — три дні шаленої музики. Не можу не відмітити виступ таких гуртів як «Метвий півень», «Горгішелі», «Фліт», «Гуцул Каліпсо» та білоруського гурту «Крамбамбуля». Це літо взагалі можна сміливо назвати фестивальним і це тішить. Тішить те, що Україні є що показати і є чим розважити своїх громадян, а також гостей; що за цікавими фестивалями не потрібно їхати далеко. Тепер чекатиму на фест «Підкамінь».

Добре те, що художникам — орендаторам приміщень на Андріївському узвозі продовжать оренду, а значить все залишається, як було — галереї і виставки до послуг киян і гостей міста. Це ж значно краще, ніж перетворити узвіз на ще одну вулицю офісів та бутіків.

Серед поганого — все та ж техногенна катастрофа у Львівський області, яка просто не вкладається в голові. Її ж можна було уникнути. Крім того, неприємно вразили дії уряду — люди отримували різну інформацію, яка відрізнялася від вже раніше озвученої і врешті-решт втратили довіру до офіційних заяв, перемістившись на інтернет-форуми тих міст, які постраждали від аварії, де могли отримувати інформацію, як то кажуть, з перших вуст — від місцевих жителів. Ще мені страшенно не подобається хаотична забудова міста Києва. Будують як хочуть, не звертаючи уваги на небезпеку, яку можуть нанести людям і місту, як-то тріщини в метро чи руйнування фундаментів київських святинь. Гроші правлять світом, і це сумно.

Данило ПРИБЕРЕЖНИЙ , менеджер з реклами:

— Чесно кажучи, цього тижня хороших подій замало. І то вони стосуються, насамперед, особистого життя. Адже недавно повернувся з відпустки. Що стосується України, то не дає спокою трагедія у Львівській області. Дивує те, що уряд Казахстану візьме на себе відповідальність у випадку, якщо буде доведено його провину і лише тоді знайде можливість допомогти в оздоровленні дітей, потерпілих у фосфорній катастрофі. Але, незважаючи на будь-які висновки фахівців, Казахстан готовий надати потерпілим громадянам України гуманітарну допомогу, насамперед дітям. Спасибі і на цьому. Мене дивує вся ця ситуація. Адже 15 вагонів з фосфором казахські, навіть незважаючи на те, що вони їхали через Україну, тому, вважаю, що в будь-якому випадку вони також повинні активно реагувати на цю ситуацію.

Але, незважаючи на трагедію, добрі відносини двох держав і дружніх народів не затьмаряться.

Але на цій аварії екологічні невдачі України не закінчилися. Сім бочок з отруйною речовиною знайшли мешканці Верхньодніпровського району Дніпропетровської області. Хімікати було кинуто посеред полів, і увагу на них звернули після того, як люди почали скаржитися на симптоми отруєння. Дуже шкода, що елементарна людська недбалість може призвести до безповоротних наслідків.

Підготувала Ірина КОНОНЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: