Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Байки про погоду у виконанні...

22 травня, 1999 - 00:00

Але й ця надто серйозна обставина, схоже, не порушила анабіозного стану суспільства, що часто перебуває в полоні самообману, живе в якомусь ірреальному світі.

Що й казати, адже як подобається багатьом щоденна вечірня подача телеінформації про погоду! Саме ті п'ять хвилин, протягом яких Руслана Писанка встигає продемонструвати себе в усій красі. Зовнішній. А по ходу справи — й байку розповісти, й у поезію вдаритися, й прогнозами почастувати, й високої моралі торкнутися. Яскравий приклад ментальності: з сердечної простоти всім і про все.

Нещодавно з'явився напарник зірки, напевно, дублер, — молодий чоловік із досить незвичайним прізвищем Дівеєв-Церковний. Ходить по обсерваторії впевнено, чинно. Й так, пробачте, ніжку красиво ставить, так витончено корпус малює, так очі іскристо запалює...

УТ-1 не залишився в боргу перед «Інтером». Розповідь про те, що коїться в атмосфері, й на цьому каналі повністю перетворено на артистичне шоу з демонстрацією новинок модного одягу. Монолог ведучої поки вислухаєш, поки добереться вона через континенти й океани до рідної України, до ситуації, яка, власне, мені, телеглядачеві, й потрібна, — знудьгуєшся. Але щоразу запасаєшся терпінням і чекаєш. Куди подітися? В результаті — нічого особливого. То холодно, то жарко, то дощ, то сухо. А при уважному погляді на сутність питання раптом розумієш — непрофесійно з точки зору журналістики. Поверхово й навіть безвідповідально. В науковості, обгрунтованості прогнозу щоразу доводиться сумніватися, порівнюючи його з дійсністю. Надто рідко подається перспективний прогноз, що важливий не стільки для обивателя, скільки, насамперед, для народного господарства. Де, нарешті, точні, чіткі, а може, й тривожні сигнали про непередбачуваність атмосферних явищ, про НП і про те, що, власне, потрібно в зв'язку з цим зробити. Всім нам. Адже тут саме й криється елемент громадської значущості цієї інформації.

Вона, інформація, якої б теми не торкалася, повинна, на мій погляд, подаватися з телеекрана в ритмі, в характері конкретного оповідання. Коли я говорив вище про відповідальність, то вона — перед людьми. Не можна вправлятися в словоблудді за принципом — все одно проковтнуть. Світ раціональний. Я займаюся справою й ціню час, мені потрібна в кінці новин коротка, чітка, швидка інформація про погоду.

Заморозки, після яких мільйонні збитки... Так зверніться в потрібному ключі: люди, мовляв, так і так, вкривайте, чим можете, рятуйте хоч власні городи, підгортайте рослини, робіть димову завісу тощо. Адже не принципово, буде завтра 20 градусів тепла або 22. Принципово це — НП. Погоду не дивляться й не слухають, погоду хочуть знати, знати думку служби, а не спокушатися чарівністю ведучого.

Олексій ДМИТРЕНКО, Запорізька обл., Приморськ
Газета: 
Рубрика: