Зараз більшість людей вважає, що пресова журналістика — це вчорашній день і дуже швидко вона зникне. А причиною стане те, що попит на друковану пресу постійно зменшується. Її стрімко витісняють телебачення, радіо, веб-видання, соціальні мережі, блоги, твітер, інформаційні агентства тощо. Але особисто я переконаний, що це абсурд. Бо в Україні повільно розвиваються і поширюються нано-, інноваційні технології. Той самий Інтернет доступний не всім. Крім того, газета практичніша, її можна зберегти або укладати свій архів. Це, звичайно, можна зробити й з іншими засобами журналістики, але для цього потрібні комп’ютер, Інтернет.
Незважаючи на потужний розвиток Інтернету й інновацій, в США, Японії, Німеччині, Франції, Великобританії та інших країнах газети залишилися. Чому? Бо їм довіряють читачі, вони мають хорошу репутацію, а не «жовтизну». І завдяки цьому вони залишаються дієвими, конкурентоспроможними, прибутковими. Хоч конкуренція дуже сильна і їм важко змагатися з телебаченням, радіо, інформаційними агенціями. Але вони здійснюють певні реформи, зміни, модернізації.
Ще одна причина того, чому не зникне преса, — наявність аналітичної журналістики. Вона, безумовно, існуватиме. Більшість ЗМІ подають інформацію більше в стилі новин, але вони не досліджують, чому сталася певна подія, а для великої кількості людей важливо дізнатися й причини подій та явищ.