Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

ЧИТАЧ ЗАПИТУЄ

29 травня, 1999 - 00:00

Два «чому» чекають на відповідь

Наближаються вибори президента України, і постає питання перед виборцями, за якого кандидата голосувати позитивно?

Як на мене, віддам свій голос тільки за того з них, хто правдиво відповість у своїх виступах перед громадою на такі запитання:

1. Чому, коли було оприлюднено перший проект Конституції України і влада запросила народ подати до того проекту свої зауваження і пропозиції, то потім так і не було повідомлено громадськість — скільки надійшло зауважень та пропозицій і з яких регіонів окремо? Їхній загальний зміст. Які з них було з обгрунтуванням прийнято і які відхилено?

2. Чому, коли було оприлюднено другий проект Конституції України, то звернення влади до народу подати свої зауваження та пропозиції цього разу вже не було?

Олександр ВЛАСЕНКО, пенсіонер, Тернопіль

Дивне — поруч?

За давніх часів (у СРСР) клич піонерів був «Будь готовий!» і відгук — «Завжди готовий!». І це було наповнено значенням.

Зараз наш уряд кинув клич: «Збільшимо випуск продукції!», і ми повинні дружно відповісти: «Будьмо!». Але хто пояснить, який сенс обох цих гасел, якщо збуту цієї самої продукції немає і бути не може. Якщо склади і магазини вже зараз забиті нею повністю, а ціни жодною мірою не можна порівняти з доходами населення. Наприклад, чи може вчитель, отримуючи (або не отримуючи) 150 гривень за місяць, купити собі холодильник за 2000 гривень? Та якщо у нього є ще й діти, і якщо він живе не в безкоштовній землянці, як було за часів розкуркулення, а в міській квартирі, плата за яку дедалі зростає?

Але й це ще не все. Збільшення випуску продукції — це збільшення витрат енергоносіїв і боргів по них.

То чи не дивний шлях, яким нас веде уряд, до того ж, не пояснюючи його стратегії?

Катерина СІРОМАХА, Чернігів
Газета: 
Рубрика: