У відповідь на звернення редакції газети «День» з проханням прокоментувати відкритий лист Президенту України від дружин безквартирних офіцерів, яких виселяють із відомчих гуртожитків ДП «Екос» холдингової компанії «Київміськбуд» (див. публікацію «Право на «рідний дім» у № 239 за 2005 р.), Управління прес-служби Міністерства оборони надіслало на адресу нашої редакції коментар начальника Головного квартирно-експлуатаційного управління Збройних Сил України генерал-майора Сергія МОВЧАНА.
«У Головному КЕУ ЗС України розглянуто відкритий лист дружин безквартирних військовослужбовців гарнізону м. Києва стосовно виселення їх із орендованих Міністерством оборони України у ДП «Екос» АТ ХК «Київміськбуд» житлових приміщень.
Оренда житла для сімей військовослужбовців, які перебувають на квартирному обліку, врегульована наказом Міністра оборони України від 24.09.2001 №349.
Згідно з договорами, укладених командирами військових частин гарнізону м. Києва, в орендованих житлових приміщеннях проживає понад 850 сімей військовослужбовців, які займають близько 2,5 тисяч ліжко-місць, з яких 550 сімей проживає у гуртожитках ДП «Екос».
Київською міською державною адміністрацією надано розпорядження від 14.10.04 №1881 та 20.10.04 №1915 стосовно надання статусу житлових будинків гуртожиткам, які належать ДП «Екос» АТ ХК «Київміськбуд» за адресами:
проспект Лісовий, 12-а, 12-б, вул. Зої Гайдай, 2-а, 6-а; вул. Маршала Малиновського, 4, 6-6; вул. Лайоша Гавро, 14-а; вул. Маршала Рокосовського, 8-а; вул. Північна, 2-а; проспект Правди, 90; вул. Крейсера Аврори, 16.
При цьому, районним державним адміністраціям у м.Києві запропоновано здійснити оформлення та видачу ордерів сім’ям, які постійно проживають та зареєстровані у зазначених житлових приміщеннях.
У зв’язку з цим 89 сімей військовослужбовців підлягають виселенню.
Вказані сім’ї проживають на правах оренди у зазначених гуртожитках з 1993 року, при цьому Міністерство оборони України заборгованості по оплаті за оренду житла перед ДП «ЕКОС» не має.
З метою розміщення сімей військовослужбовців, які підлягають виселенню, керівництво Міністерства оборони України неодноразово зверталося до Голови акціонерного товариства холдингової компанії «Київміськбуд», до Голови Київської міської державної адміністрації з проханням втрутитися у розв’язання ситуації та внести доповнення до вищезазначених розпоряджень..., стосовно надання можливості проживати сім’ям військовослужбовців у цих гуртожитках до отримання ними постійного житла. Однак, позитивного рішення до цього часу (лист Управління прес-служби МО України датовано 30.12.2005. — Ред. ) не отримано. Враховуючи те, що у гарнізоні м. Києва на квартирному обліку перебуває понад 8 тисяч сімей військовослужбовців, перші з яких очікують житло понад 15 років, а понад 5 тисяч сімей змушені знімати житло у приватних осіб та проживати в службових приміщеннях, Міністерством оборони України робиться все можливе для збільшення обсягів будівництва житла для сімей військовослужбовців у м. Києві. У 2005 році введено в експлуатацію приблизно 400 квартир, але вони не знімають гостроту житлового питання у гарнізоні.
За дорученням заступника Міністра оборони України В.А. Кредісова від 20.12.05 р. було проведено чергову спільну нараду за участю керівництва Міністерства оборони України, представників АТ ХК «Київміськбуд», ДП «ЕКОС» та представників сімей військовослужбовців, що підлягають виселенню.
На нараді керівництвом АТ ХК «Київміськбуд» попередньо було запропоновано прийняти пайову участь у реконструкції гуртожитку по вул. Я.Гашека, що надасть можливість МО України отримати у власність МО України житло для сімей, які підлягають виселенню.
Міністерство оборони погодилося з цією пропозицією і з метою отримання більшої кількості квартир, запропонувало повністю профінансувати реконструкцію цього гуртожитку».