Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Дніпропетровський синдром

20 жовтня, 2007 - 00:00

Цей тиждень пройшов під знаком смутку. Адже за подіями, які сталися в Дніпропетровську, зараз спостерігає вся країна. Це в черговий раз довело те, що якщо захочемо, то ми можемо бути разом. Ось тільки жахливо стає, що об’єднує нас... лихо. Але життя є життя. Днями завершився Ukrainian Fashion Week, що став подією не тільки для самих дизайнерів, а й для модників країни. До того ж маленькі радощі особистого життя кореспондентів «Дня» створюють позитивний настрій ще на тиждень уперед. Про це і багато чого іншого читайте в нашій постійній рубриці «ЩО ХОРОШОГО? ЩО ПОГАНОГО?»

Марина ЮТКІНА , фотограф:

— Тиждень почався з того, що я відчула на собі підвищення цін на продукти і комунальні платежі. Нарешті вистачило часу для того, щоб забігти в крамницю, і — що я побачила насамперед? Соняшникова олія коштує десять гривень замість звичних шести. А господарка квартири оголосила, що підвищує ціну майже вдвічі. Це погано. Але добре те, що на роботі підвищили зарплату. Ще хочу відмітити те, що закінчився Ukrainian Fashion Week. Насправді це було величезне свято для багатьох модників країни. Адже звичайні люди, які намагаються стежити за модою, могли подивитися на те, що пропонують наші українські дизайнери. Таким чином, організатори заходу привчають наших співвітчизників поважати українського виробника. Більш того, народ бачить, що fashion- бізнес в Україні не стоїть на місці, ми рухаємося вперед. Але все-таки поки що ми можемо тільки мріяти про те, щоб звичайний споживач нашої країни ходив у одягу українського виробництва. А це сумно.

Що стосується поганих новин, то не можна не пригадати про трагедію в Дніпропетровську. Через недбалість державних служб сталася страшне лихо. Зараз міська влада обіцяє, що допоможуть потерпілим квартирами, але щось я в цьому глибоко сумніваюся, хоча вірю у краще. Найстрашніше те, що спадає на думку, що таке може статися з кожним, у будь-якому місті. Адже таке ставлення до проблем має місце не тільки в одному Дніпропетровську, а й у всій країні.

Олександр ВОРОБЙОВ , хореограф:

— Гадаю, найгіршою подією минулого тижня є трагедія в Дніпропетровську. Впевнений, що зараз вся країна співчуває потерпілим. Залишається тільки сподіватися, що влада міста обов’язково допоможе цим людям. Адже фактично ця аварія сталася з їхньої вини.

Якщо говорити про позивне, то не можна не пригадати про минулий Тиждень моди. Організовуючи подібні заходи, Ірина Данилевська та її команда роблять величезний внесок у розвиток української fashion-індустрії, якої, на превеликий жаль, у нас немає. Я мав можливість відвідати тільки покази чоловічого одягу. І скажу, що деякі дизайнери пропонують навіть дуже непогані речі. Але, незважаючи на це, щоб носити подібний одяг, треба бути екстравагантною і досить сміливою людиною. Ще мав можливість побувати на концерті улюбленого гурту «MUSE». Вони були прекрасні, втім, як завжди. Щоправда, їм трошки не вистачає спілкування з публікою, щоб концерти були жвавішими.

Валерія АНУФРІЄВА , журналіст:

— Для мене найяскравішою подією стала поїздка до Кам’янця-Подільського. Історичні реконструкції битв XVII сторіччя, які були включені в програму військового фестивалю «Terra Geroika», зібрали в цьому місті поляків, чехів, словаків, ну і, звичайно ж, українців. Це було схоже на подорож в минуле: старовинне місто, люди у відновлених за всіма правилами того часу військових костюмах, залпи з гармат і мушкетів (звичайно ж, холостими зарядами). При цьому за територією поля бою завзяті історичні вороги обнімалися, разом веселилися і збільшили звичайні прибутки місцевих закладів громадського харчування, як мінімум, утричі. Ми познайомилися з командою польських хлопців, для яких історичні реставрації — це не тільки захоплення, а й справа всього життя. Вони самі займаються виготовленням зброї «під старовину», що приносить їм не тільки задоволення, а й непогані прибутки. Безлiч вражень від відвідування Хотинського і Кам’янець- Подільського замку, концерту молдавської фолк-рокової команди «Здоб ши Здуб» і прекрасна осіння погода, зробили цей вiк-енд незабутнім.

Через низку причин мене дуже непокоїть, що євро стало вже занадто кусатися, і, найголовніше, знайти цю валюту в обмінних пунктах або банках майже неможливо. Ну і останнє, якось знітилась від того, що «Forbs» назвав професію журналіста такою, що вимирає. Не знаю, може, в Америці це і так, а в Україні ми живіші за всіх живих!

Підготувала Ірина КОНОНЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: