Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Джерело музичної духовності

Навіщо в Дніпропетровську було відкрито консерваторію?
28 жовтня, 2006 - 00:00

Хіба мало спеціалістів з Києва, Львова, Харкова? Навіщо взагалі нам вища музична освіта та класична музика? — Ми слухаємо радіо, регулярно відвідуємо концерти зірок естради, слідкуємо за їхнім особистим життям, віримо або не віримо чуткам. Такі думки можуть виникнути лише в тих, хто зовсім не цікавиться «справжнім» культурним здобутком нашої країни. Більша частина суспільства цілком і повністю заглибилась у цей величезний пласт сучасної культури. А чи можливо називати «це» культурою? Чи знаємо ми, що таке «культура» насправді? Все, що в нас є, — це стандартне життя, стандартні, суто фізіологічні звички. Проте більшість молодих людей каже, що їм цього достатньо. А, насправді, чим більше дізнаєшся, тим важче визнавати свою неосвіченість. Більшості з нас не соромно читати класичну літературу за однією хрестоматією, не знати різницю між ямбом і хореєм, не відрізняти симфонічну музику від органної та просто не цікавитись соціальним-культурним життям своєї країни. Чи не для таких людей дніпропетровська обласна влада, митці та відомі особистості відкрили консерваторію? Гадаю, їм було просто необхідно показати, що гурти «Фабрика», «Корні» та інші «гучні» назви — це «музика», яка дуже швидко забувається. На противагу їм, Чайковський, Моцарт, Вівальді, Шопен — назавжди вписані золотими літерами в історію культури.

Більшість людей старшого покоління вважають, що сучасній молоді не притаманно думати і потрібно докласти багато зусиль, щоб змінити ситуацію. Саме для цього, з метою покращення фахового рівня спеціалістів, на Дніпропетровщині була відкрита музична консерваторія ім. М.Глінки. Там будуть готувати спеціалістів за чотирма напрямками: струнні, народні, духові інструменти та теоретики з музики, а серед викладачів — відомі спеціалісти, заслужені діячі культури та найкращі митці України.

Виховати, навчити та зробити професійного музиканта навіть з талановитої молодої людини — завдання складне. Але цього замало — треба ще навчити її думати. У сім’ях дітям зараз майже не прищеплюють любові до своєї мови, культури, батьківщини. Коли людина цього не знає, то стає байдужою до всього, навіть до своїх батьків. А той, хто не любить своїх батьків, нікого не може любити. Потрібно починати з найголовнішого, щоб потім мати змогу осягнути величезний світ світової культури. Не варто використовувати те, що «розчиняє» наш мозок. Треба навчати та навчатися щогодини, щохвилини пізнавати нове. Лише тоді наше покоління зможе побудувати яскраву та сильну Україну.

На Дніпропетровщині з’явилось джерело музичної культури. Нехай воно стане і джерелом музичної духовності нашого краю.

Вікторія КАКУБАВА, студентка Національного гірничого університету
Газета: 
Рубрика: