Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

...Хочу дожити до Нюрнберга для комуністичної ідеології

23 квітня, 2010 - 00:00

Доброго дня, шанована пані Ларисо!

У вашій особі вітаю колектив дуже потрібною для створення в Україні громадянського суспільства газети «День» і всіх її читачів із 65-річчям завершення Другої світової й Великої Вітчизняної війни! Для мене вже багато років 9 травня — День вшанування пам’яті багатьох мільйонів громадян «імперії зла», за висловом Р. Рейгана, занапащених у розпочатій націонал-соціалістами й комуністами Другій світовій бійні. Мені 70 років, але хочеться дожити до судного дня — нового Нюрнберга для комуністичної ідеології. Про це досить. Чесно кажучи, звичайно хочеться побачити на шпальтах «Дня» памфлет, що народився миттєво, «Як товариш Сталін шпигунів викривав»; розумію, що не все, що присилають у газету читачі за своїм рівнем досягає планки рівня висвітлюваних газетою проблем.

***

21 червня 1941 р. на Берлін спускається тепла ніч. У пошуках свіжих секретів Штірліц зайшов до пив-бару за рогом. Два п’яні німецькі солдати умовляють один одного більше не пити, адже можна проспати завтра — 22 червня о 3 годині напад на Совєти. «Надо предупредить товарища Сталина!» — про себе мовчки подумав Штірліц. Дійшовши одному йому відомими шляхами до кабінету Бормана, він побачив на столі два телефони. На одному був змальований орел із розкинутими крилами, на другому — робітник і селянка з серпом і молотом. «Телефоны прямой правительственной связи! — блискавкою промайнула думка в голові Штірліца. — Но какой из них товарища Сталина?» Знявши наздогад слухавку з телефону з серпом і молотом, він зайняв очікувальну позу. «Товарищ Сталин слушает!» — почув Штірліц такий рідний, турботливий, трохи скрипучий голос найдорожчої з дитинства людини. «Товарищ Сталин!» — майже беззвучно з метою конспірації прокричав Штірліц схвильованим голосом. — «Не нада, дарагой, нам все известна! Нам интересна, кто в моем окружении работает на товарища Гитлера?» — «Это узнать просто, товарищ Сталин!» — «Гавари, дарагой, гавари!» — «А кто первый 22 июня дает распоряжение войскам не отвечать огнем на агрессию — тот и работает на вашего друга Гитлера!» — «Верна, дарагой, подождем до завтра!» — «Спокойной ночи, товарищ Сталин!» — «Спокойной ночи, товарищ Штирлиц!» Задоволені один одним вони пішли спати. О пів на першу ночі 22 червня 1941 р. у війська надійшла Директива №1 за підписом Наркома оборони С. Тимошенка і начальника генштабу товариша Жукова: «...завдання наших військ не піддаватися на жодні провокаційні дії ...жодних інших заходів без особливого розпорядження не вживати*».

Ось так, завдяки підказці з Берліна радянського розвідника Штірліца товариш Сталін дізнався, хто за його спиною працює на його гарного друга Гітлера!

***

Якщо хтось бажає дізнатися, які помилки керівництва мав на увазі Сталін, виголошуючи 24 травня 1945 р. тост на прийомі на честь командувачів військами Червоної армії — а було сказано: «Наше керівництво вчинило чимало помилок... у 1941—1942 роках!», рекомендую прочитати другу частину трилогії «Тень Победы» — «Беру слова обратно» В. Суворова. У ній автор висловлює свій погляд на причини розгрому кадрової Червоної армії в перші ж дні війни, що супроводжувалися втратами понад 17 000 літаків, 21 000 танків, 32 000 гармат, захоплення в полон понад 3,5 млн. підготовлених до війни солдатів і офіцерів.

Бажаю міцного здоров’я, збільшення кількості читачів газети.

*«Беру свои слова обратно», В. Суворов

В. ЯГУКОВ м. Таврійськ, Херсонська обл.
Газета: 
Рубрика: