Тиждень, що минає, залишив досить позитивні враження у респондентів «Дня», адже перемога Володимира Кличка черговий раз показала, що Україна — це країна переможців у спорті. Продовжуються точитися дискусії навколо вибуття депутатів iз лав НСНУ та євроінтеграції нашої країни. Про це та про інше читайте в нашій постійній рубриці «ЩО ХОРОШОГО? ЩО ПОГАНОГО?»
Олександр ЩЕПОТІН , PR-менеджер:
— Перший позитив, на який хочеться звернути увагу, це перемога Володимира Кличка. Вважаю, що це чергова перемога і нашої держави у світі спорту. Що стосується політичної сфери, то погано, що НСНУ залишають депутати. Це свідчить про те, що у партії відбуваються певні конфлікти, які хочуть просто приховати. Головне, щоб ці негаразди з окремими членами не зробили погоди у всій коаліції. Ще не порадувала новина, що представники НАТО приїхали в Україну подивитися на підрозділ української морської піхоти у Феодосії. Особисто я не підтримую прагнення більшості наших політиків вступити до НАТО, адже не хочу, щоб наша країна стала платформою для американських військових баз. Тим паче, впевнений, що після вступу в Організацію, у нас значно погіршаться стосунки з Росією, чого на сьогоднішній день нам абсолютно не потрібно, адже ми в певній мірі залежимо від них, зокрема, це стосується газового питання.
Володимир ЩЕЛКУНОВ , президент УНК МТП:
— Перша позитивна новина — це міжнародний форум «Європа—Україна». Представники Українського національного комітету МТП, віце-президенти безпосередньо приймали участь у роботі. На ньому обговорювалися перспективи подальшої євроінтеграції України. Вважаю, ми досягли у ході роботи успіхів, які стосуються нашого бажання стати членом ЄС, стосуються безвізового режиму для наших громадян, зони вільної торгівлі. Це я вважаю головним досягненням всіх гілок влади і політичних структур, які дійсно в цьому плані працюють в унісон, думаючи не про політичну складову, а про майбутнє України, її економічну складову. Друга хороша подія — це переконлива перемога українського боксера Володимира Кличка. Декому, можливо, не сподобалося те, що бій був не яскравий, але фахівці стверджують, що Володимир виступав не як молотобоєць, а як людина, яка професійно підготовлена витримати дванадцять раундів, вести себе як стратег, як тактик, як людина, яка впевнена в собі. Він робить позитивний імідж нашій країні. До речі, Володимир ввійшов до сімки найкращих боксерів світу. Третій позитив стосується робочих моментів. Адже у нас відкрилося відділення у Хмельницькій області. Тепер фактично у нас є 25 представництв в Україні.
Що стосується негативних моментів, то підвищилася інфляція, реальний дохід населення набагато зменшився, це наслідок соціального перенавантаження державного бюджету. Негативним також є загострення газових проблем. Наслідком чого є загострення політичної складової, питаннь, пов’язаних з постійною зміною урядів і стратегій підходів до забезпечення газом України з боку Росії. Тому я вважаю, коли стабілізується ситуація з виборами в Росії і почне працювати український парламент, це питання поступово відійде на дальній план. І останнє — це висування на обговорення законопроекту, щодо відповідальності журналістів за наклеп. Але я як людина, що постійно працює зі ЗМІ, вважаю, що головне, щоб цей законопроект не був спрямований проти ЗМІ. Потрібно максимально захистити пресу від впливу цього закону, якщо звичайно він буде прийнятий. Гадаю, що ЗМІ повинні бути вільними у своїх підходах, вмінні й баченні.
Олександр ВОЗНЯК , фотограф:
— Звичайно, всіх серйозних людей цього тижня турбували серйозні теми: так звана газова ситуація, визнання чи невизнання Україною незалежності Косово, вибори в Росії, які мій колега влучно жартівливо прокоментував: «Ну, як вам сказати «вибори»...» Усе це, на щастя, цiлковито мене не стосується, хоча опесередковано — напевне. Узагалі намагаюся триматися від політики подалі. От буквально вчора мені довелося прочитати дуже близьку моєму світогляду думку, висловлену письменником Вільямом Берроузом під час спілкування з легендарним музикантом Девідом Боуї ще в 70 х. Так от, Берроуз сказав: «Я хотів би, щоб артисти отримали владу над цією планетою. Вони — єдині, хто здатний хоч щось зробити. Як можна довіряти цим політикам наші життя?». Думаю, артисти, всупереч і завдяки своїй ірраціональності, більше потрібні людству, аніж політики, які систематично це людство винищують — як не Голодоморами, то емськими і валуєвськими циркулярами.
Серед позитивного — дуже порадувала мене акція у Луганську, яка відбулася в п’ятницю. На жаль, не володію поки інформацією щодо результатів її реалізації, але ж який задум!.. Арт-терористичний фестиваль актуального мистецтва «ПовСТАНня» — з поетами, художниками, рок- гуртом і жорсткими заявами для преси, що стосуються мистецьких і навіть екологічних проблем. Найголовніше — що відбувалося все це дійство у трамваї! Сподіваюся, акція вдалася!