Цього тижня респонденти «Дня» були дуже активними в оцінці саме політичних дій влади. Головними темами обговорення стали прийняття держбюджету на 2007 рік та зміна керманичів урядових структур. Про це та про дещо інше читайте далі у нашій постійній рубриці «ЩО ХОРОШОГО? ЩО ПОГАНОГО?»
Ніна ЗРАЖЕВСЬКА , доцент ЧНУ ім. Богдана Хмельницького:
— Думаю, за останній тиждень у світi сталося достатньо подій, щоб їх можна було поділити рівно на хороші й погані. Погані новини в нас, як завжди, пов’язані з парламентом і урядом України. Для мене ще одним неприємним фактом, хоча вже закономірним, стала відставка чергового «помаранчевого» міністра Бориса Тарасюка, після того як міністерство зайняло принципову позицію щодо незмінності зовнішньополітичного курсу України. Уся країна спостерігає за «полюванням на відьом», цькуванням міністрів. Цілком зрозуміло, що це політичні рішення. Погоджуюсь з думкою Ігоря Жданова, що ми стали свідками продовження політичних переслідувань міністрів, адже саме ці міністри, кандидатури яких, згідно з Конституцією, подає на призначення президент, відповідають за поглиблення Євроінтеграції, співпраці з НАТО. Ми спостерігаємо, як проти Гриценка розгорнулася брудна піар-кампанія, бачимо безпідставні й не підкріплені фактами звинувачення в корупції. Таким самим чином відбулося й звільнення Верховною Радою міністра МВС Луценка. Ми бачимо «холодну війну» уряду проти президента, що сьогодні перетворилась на відкрите протистояння. До чого це приведе країну, можна лише здогадуватися. Думаю, що такі зміни будуть незабаром і в регіонах щодо губернаторів та інших чиновників. Демократія сьогодні — це просто гра, демагогія й піар певних політичних сил. Насправді спостерігаємо безсоромне підвищення комунальних тарифів, люди живуть усе гірше, усе більше розчаровуються не тільки «помаранчеві», а й «біло-голубі». Невже не можна брати плату за зайву площу з тих, хто скуповує квартири й потім їх здає? Адже ті, хто живе у великих квартирах, і ті, хто живе в «хрущобах», опинилися в рівних умовах. Ще одне негативне враження — це бюджет на 2007 рік, який намагаються прийняти депутати. Сьогодні він є таким же принизливим для простих людей, як і попередні. Кардинальних змін не може бути, адже сьогоднішній уряд і парламент захищає інтереси багатіїв, а не всього населення. Позитивним є те, що Верховна Рада визнала Голодомор в Україні геноцидом. Добре, що в нас у Черкасах, нарешті, є мер, і вибори не вдалося знову зірвати. Тепер чекаємо виконання передвиборчих обіцянок, облаштування міста, ремонту доріг... Особисто для мене найприємнішим є те, що мої студенти-журналісти сьогодні працюють в таких солідних виданнях, як газета «День». Це говорить про те, що ми недаремно працюємо.
Володимир ЩЕЛКУНОВ , голова Міжнародної торговельної палати України:
— Я виділю кілька позитивних моментів, що сталися протягом цього тижня. Перш за все, це візит до США прем’єр міністра України Віктора Януковича. Широке коло зустрічей з провідними гравцями міжнародної політики, а також безпосереднім керівництвом держави не може не радувати. По-друге, — це прийняття держбюджету на 2007 рік. Третє — це міжнародний валютний фонд оцінив українську економіку як більш збалансовану і про це заявив публічно. Четвертий позитив — це Європейська комісія позитивно оцінює реалізацію Україною плану дій Україна-ЄС. Негативними моментами є те, що постійно нав’язується думка про перегляд політреформи деякими силами. Це дійсно викликає у людей непорозуміння та нестабільність у розумінні, як далі буде розвиватися країна. Друге — подальша активізація рейдерства в Україні. Воно набирає широких точкових обертів.
Не можу не згадати того, що нещодавно я разом з іншими представниками Міжнародної торговельної палати України їздив до Індії, де відбувся Міжнародний конгрес палат світу. Приїхало 737 країн світу: президенти, генеральні секретарі та їх делегації. До речі, для нашої делегації ця поїздка вдалася, бо ми розповсюдили інформацію про можливості інвестиційного клімату в Україні, експортери, імпортери, а також безпосередньо регіонально-інвестиційні проекти, які підтримує регіональна влада в Україні. Ще ми підписали договір. Це унікальний варіант, якого я навіть не очікував. Голова Індійської промислової палати, яка опікується малим та середнім бізнесом по країнах СНД, домовився про навчання малого та середнього бізнесу України в Індії, за кошти цієї палати. Ще позитивним було те, що на цьому форумі відмітили, що Український національний комітет є динамічно розвиваючою палатою, яка веде системний діалог між владою та бізнесом, і влада йде на зустріч цьому системному діалогу. Про це було наголошено у виступі Генерального секретаря Міжнародної торговельної палати пана Гі Цебана. Також ми досягли того, що рішенням уряду Санкт-Петербурга прийнято відкрити діловий центр у Росії на базі Українського національного комітету міжнародної торговельної палати.
Михайло ДУБИНСЬКИЙ , віце-президент Української асоціації власників товарних знаків:
— Позитивом на цьому тижні було те, що «Юридична газета» опублікувала списки адвокатів та адвокатських контор, які мають попит. Наша фірма «Дубинський і Ошарова» потрапила у цей список, та ще й в перших рядах. Було дуже приємно. Це те, що стосується маленьких особистих радощів. Ще гарною новиною було те, що нарешті призначили голову Господарського суду. Ним став Сергій Тимченко. Я його знаю особисто як гарного керівника, це людина, яка цікавиться проблемами інтелектуальної власності. Оскільки я займаюся проблемами інтелектуальної власності, то вважаю, що це позитивне призначення. Поганого на цьому тижні не пригадую. І не потрібно цього робити, потрібно жити лише хорошим.
Михайло СТАРОЩУК , голова Спілки рекламістів України:
— Найголовнішим позитивом вважаю проведення Другого національного фестивалю соціальної реклами. Ми проводили його в Українському домі. Найцікавіше те, що в ньому брала участь молодь, фахівці з усієї країни. І я не побоюся назвати його справді національним. Представлено більше 800 робіт. Приємно те, що піднімалося безліч особливо важливих питань для України. Це і СНІД, і наркоманія, і алкоголізм, і аборти... Основним завданням цього фестивалю було те, щоб подивитися, що ми маємо на рекламному ринку, побачити, які теми нас турбують, подивитися на рівень реклами сьогодні. До речі, зазначу, на жаль загальний рівень не досить високий. Постає питання, щоб учити наших спеціалістів. Бо тут своя культура, своя ментальність. Зазначу, що бізнесову рекламу знають як робити, а от соціальну — ні. Хоча це — соціальна політика держави, це її ідеологія. Мене зачіпає те, що у Верховній Раді ніяк не можуть знайти злагоди і вирішити питання стосовно бюджету на 2007 рік. Мене дуже хвилює, що підвищують плату за комунальні послуги. Одні говорять одне, інші — інше. Я вважаю, що потрібно це робити поступово. І щоб ціни відповідали зарплаті громадян.