Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Книжки-події

26 липня, 2008 - 00:00

Показово, що видання хороших книжок для нашої країни поступово починає сприйматися як норма, тільки от прикро, що зазвичай для громадськості такі видання не стають подією.

Діана КЛОЧКО , шеф-редактор видавництва «Грані-Т»:

— Нещодавно ми випустили два нових альбоми, присвячених Гоголю та столичному архітектору Городецькому. Вони прийшли до нас різними шляхами. Що стосується Гоголя, то нас зацікавив комплект ілюстрацій художника Черешнікова. Я про них знала ще 20 років тому, вони є в багатьох музеях світу. Сам художник запропонував не тільки зібрати весь комплект графіки в книжку, він сам обирав і шрифти, й типографіку, й папір, і формат. Ця книжка є авторською — це те, що зараз дуже рідко робиться в світі. Наступного року ми як раз відзначимо 200-річчя Гоголя — але ми свідомо вирішили не тягти до наступного року і видали книжку на підтвердження того, що в Україні існувала й існує книжкова графічна школа. Вона була доволі потужною у XX столітті, й, ми сподіваємося, залишається такою і зараз.

З книжкою про Городецького вийшло цікавіше, тому що це перша частина тритомника, який стосується архітектури епохи модерну. Ця архітектура ніколи не розглядалася, її просто не існувало як явища. І ми взялися до роботи, аби через книжки сформувати певне ставлення до цього явища. Зрозуміло, що Городецький мав своє виразне обличчя в архітектурних об’єктах столиці, яке виявилося незнищенним, хоча й страшенно спотвореним. Усі ознаки модерну в ньому є, тому ми його показали як архітектора, який втілив у столиці всі ознаки стилю модерн. Про Городецького відомо досить багато, а нам важливо було продемонструвати його мистецьку та історичну вартість. Спотворені часом і новим київським середовищем споруди Городецького не втрачають цінності. У книзі є цілий розділ, присвячений тому, в якому стані перебувають будівлі того періоду, і це не докір, а констатація того, що до архітектури сьогодні виявляють замало поваги.

Микола АРСЕНЮК , виконавчий директор фестивалю «Тарас Бульба»:

— Звичайно ж, найсуттєвішою подією за останній тиждень для мене став фестиваль «Тарас Бульба-2008» (проходив 18—20 липня в м. Дубно. — Ред. ). Він значно підняв свою планку, тому що хедлайнером став гурт «Воплі Відоплясова». Тому і збільшилася «явка населення». В останній день фестивалю було близько 25 тисяч людей, якщо не більше. Цього року катастрофічно не вистачало місця, в Дубно замало готелів для поселення гостей. Але дуже порадували цьогорічні гурти-конкурсанти, особливо гурт ЕТС з міста Суми, що посів перше місце. Наступного року фестиваль плануємо перемістити за межі міста на покинутий аеродром чи туристичну базу, так буде значно комфортніше. Ще у планах — запросити закордонну зірку.

Олександр ОСТАПА, Маша ТОМАК, «День»
Газета: 
Рубрика: