Вельмишановна Ларисо Олексіївно!
Ваш «День» надихає і втамовує інформаційний голод читача, так як джерельна вода втамовує спрагу людини в пустелі.
ДЯКУЮ!
Назва статті Ольги РЕШЕТИЛОВОЇ «Нехай світові перехопить подих» емоційна і образна, але недостатньо наповнена змістом. Якби, наприклад, Німеччині, переможеній у Другій світовій війні, запропонували показати щось таке, щоб перехопило б подих, то ми б почули наступне: німцям, зокрема, належать такі винаходи, як велосипед, телефон, холодильник, автомобіль, аспірин, телебачення, дизельний двигун... Німецькі імена увічнені у назвах: паличка Коха, двигун Дізеля, Ом (одиниця виміру електричного опору в системі СІ), Рентген, Крупп... Серед математиків: Гаусс, Лейбніц, Ейлер, Вейєрштрасс і багато інших математичних геніїв. Серед німців 78 нобелівських лауреатів, з них 17 нобелівських лауреатів (після 1948 року!!!), які належать до товариства Макса Планка. Економічне диво Німеччини (Людвіг Ерхард): 30 тисяч євро ВВП на душу населення!
Все це і справді може перехопити подих.
А що може назвати Україна? Гарнюню і Спритка? Пам’ятки тисячолітньої історії і природні багатства України сучасники тільки руйнують. Радянський Союз, переможець у Другій світовій війні, який займав 1/6 частину земної суші, може назвати «лампочку Ілліча» (а не Едісона), перетворювачів природи Лисенка і Мічуріна (а не вейсманістів, морганістів), кібернетику — як «продажную девку империализма», ГУЛАГ, голодомор, колективізацію, репресії, інші нелюдські трагічні події і Берлінський мур в ХХ столітті...
Мої студенти їздять на стажування у Німеччину, Швейцарію, Австрію, Англію й інші високорозвинені країни світу. Вони переконані, що не поступаються здібностями, аналітичним розумом, стратегічним мисленням своїм ровесникам у цих країнах.
Отже, генетично українці такі ж як всі розумні люди.
То чому ж Гарнюня і Спритко символізують нас у світі?
До речі, за кількістю академіків та університетів на душу населення Україна посідає перше місце у світі. Якби кожен академік явив Світові (а не тільки Україні) свої геніальні досягнення, то світ онімів би від подиву.
Дякую за увагу до мого листа. Я торкнулася цієї теми і була б дуже вдячна, якби ваші дуже талановиті автори більш глибоко проаналізували цю проблему. Один з таких авторів, на мою думку, хто міг би зробити це якісно — Ігор Лосєв.
З повагою, Тамара Стрижак, доктор фізико-математичних наук,