Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Криза — в головах

17 жовтня, 2009 - 00:00

Минула Покрова, яка вкриває траву листям, а землю снігом. З нею настали й холоди. Тим часом очікуваний опалювальний сезон у квартирах більшості рівнян так і не настав. Утім, за останній тиждень відбулося й чимало хороших подій, враженнями від яких поділилися наші респонденти.

Ольга МЕЛЬНИК, педагог, м. Рівне:

— Цього тижня відзначали свято Покрови. Християни вважають його одним із найвизначніших, найбільш шанованих. Натомість, у народі існує чимало прикмет, пов’язаних саме із цим днем. За народним календарем вважалося, що у жовтні закінчується осінь. А за погодою на Покрову визначали, якою буде зима. У Рівному в цей день було холодно, падав сніг і відчувалося наближення зими. Холодно і в квартирах, дитячих садках, школах. Мешканці міста чекають на початок опалювального сезону, але й досі невідомо, коли все-таки він настане. Адже офіційно він мав розпочатися вже цього тижня. Проте схоже, доведеться чекати значно довше, і це погано. Тим більше, що ситуація відчутна практично для всіх. Було б дуже добре, якби це «погано» стосувалося лише тижня, що минає. Торік нам вдалося зігрітися у власних домівках лише в листопаді. Діти мерзли у дитсадках, де вихователі вмикали обігрівачі, а щоб малятам було тепліше спати, клали в ліжечка пластикові пляшки з гарячою водою, батьки мерзли по роботах, важко було нагрітися й удома. Така ж ситуація і нині. Міська влада заявляє про те, що технічно місто до початку опалювального сезону готове, підготували всі котельні й мережі. Вже й теплопостачальні системи більш ніж 90 відсотків будинків заповнені водою, однак мова про подачу тепла все ще не йде. Чи не в кожному випуску місцевих новин говорять про те, що все залежить від лімітів газу для комунальників. А це вирішується на рівні держави. Тим часом ми продовжуємо мерзнути. Як добре, що дехто має автономне опалення і не залежить від того, є ліміти на газ у комунальників чи немає, не чекає результатів переговорів, щоб зігрітися у власній оселі, і не боїться приходу холодів.

Віра БАБАК, директор студмістечка Рівненського державного гуманітарного університету:

— Гарною новиною є те, що цього тижня у нас стартувала благодійна акція під назвою «Студентська Покрова». Вона спрямована на те, аби допомогти студентам-сиротам та студентам-інвалідам, які навчаються в університеті. А таких тут є 350, і саме для них підтримка є надзвичайно важливою. Власне, свято Покрови Пресвятої Богородиці, яке ми відзначали нещодавно, і спонукає до цього. Адже покров — хустка-омофор Божої Матері, є символом її материнського піклування про нас, оберегом. А це нагадує про те, що й ми можемо потурбуватися про тих, кому це найбільше потрібно. То коли ж, як не тепер, допомагати цим дітям?

Радує те, що, почувши про цю акцію, відгукнулися представники Міжнародного громадського об’єднання «Рівненське земляцтво». Вони вже зібрали суттєву гуманітарну допомогу, яка, безумовно, стане у пригоді для наших студентів. Загалом акція триватиме протягом місяця і завершиться 17 листопада — на День студента. Тож ми звертатимемося за підтримкою до інших благодійних організацій. Розраховувати на покращання матеріального становища у рамках цієї акції можуть і студенти з багатодітних і неповних сімей, а також ті студенти, що виховують власних дітей. Власне, «Студентська Покрова» стає традиційним заходом. А мета акції — привернути увагу до проблем таких студентів.

Володимир ПЕТРІВ, директор Рівненського академічного музично-драматичного театру:

— Хорошим є те, що прем’єра вистави «Ханума», якою ми відкрили ювілейний театральний сезон, має великий успіх. Ми вже отримали перші відгуки, нам пишуть глядачі. Дехто висловлює свої пропозиції, дехто зауваження. Безперечно, гарною подією було й те, що до відкриття сезону спільними зусиллями таки вдалося відкрити центральний вхід у театр. Адже з початком будівництва підземного містечка під Театральною площею на фасаді передньої частини театру почали з’являтися тріщини. Цю частину будівлі визнали аварійною. Втім, на щастя, фасад театру почали ремонтувати. Основні роботи встигли завершити до відкриття сезону. Це теж стало для нас поштовхом. Якби центральний вхід не відкрили, то й настрій був би зовсім іншим. Натомість нині ми готуємося до відзначення ювілею — виповнюється 70 років із дня заснування нашого театру. Щоправда, святкуватимемо ближче до весни, адже взимку відзначатимуть сімдесятиріччя створення області, тим часом не хотілося б, щоб ця подія загубилася серед низки інших, адже театр у області один. Також готується до друку книга, в якій висвітлюється історія професійного театру на Рівненщині. Річ у тім, що ювілей нашого театру збігається ще з однією подією — сторіччям із дня заснування професійного театру в області. Саме цьому й буде присвячене видання. Це наукова праця, великий труд, вміщений на 700-х сторінках.

А щодо поганого, то до цієї категорії належить криза в державі. Хоча по суті криза — в головах, насправді ж ситуація є іншою. Поганим є й те, що не завжди вистачає коштів на нові постановки. І те, що український театр котиться не туди, куди потрібно. Нещодавно був на прем’єрі в одному з театрів, вона залишила після себе негативні враження. Доходило до того, що зі сцени лунала ледь не нецензурщина. А це, звісно, прикро.

Юрій ПАСОЧНИК, керівник проектів та програм Рівненської обласної громадської організації «Комітет виборців України»:

— Поганим є те, що Рівненська міська рада не ухвалила ні позитивного, ні негативного рішення щодо онлайн-трансляцій сесійних засідань. Таку пропозицію висунули журналісти. Однак у депутатів стосовно цієї ініціативи думки розділилися. Було вирішено створити комісію, яка б вивчила це питання. Однак на сьогодні результатів немає. Натомість якби сесійні засідання Рівненської міської ради могли б транслюватися в інтернеті, це було б позитивно для громадськості. Очевидно, й певні рішення приймалися б більш прозоро. Негативним у житті міста є й те, що з настанням холодів холодно стало у квартирах рівнян, адже опалення на сьогодні відсутнє.

Позитивним же в житті міста є те, що поліпшилася ситуація з хімічним гігантом — ВАТ «Рівнеазот». Адже уряд таки вніс підприємство до переліку тих, що закуповують газ за пільговими цінами. Фахівці прогнозують, що невдовзі «Рівнеазот» зможе відновити роботу.

Підготувала Тетяна КУШНІРУК, Рівне
Газета: 
Рубрика: