Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Культура облагороджує людей

24 лютого, 2007 - 00:00

Як завжди, минулий тиждень для респондентів «Дня» був не просто цікавим. Вони обговорювали і політичні непорозуміння, і комунальну політику міської влади, і творчі плани. Не лише про це читайте далі у нашій постійній рубриці «ЩО ХОРОШОГО? ЩО ПОГАНОГО?»

Всеволод НЕСТАЙКО , дитячий письменник:

— На сьогодні мене засмучує те, що робиться в парламенті. Невже вони не можуть помиритися і спільно робити справу для людей України, спрямовану на покращення нашого життя. Все чубляться, а толку, чесно кажучи, немає. Тарифні питання призводять до розпачу. Особливо у незаможних людей. Радості в цьому мало. Тимошенко щось робити намагається, збурити совість у наших керівників обласного і районного масштабу. Робить-то вона правильно, але толку від того мало.

Зараз намагаюся писати нові казки, розповіді. Але про що вони будуть — це поки що таємниця. Через кілька днів має приїхати видавець з Харкова, що видав трилогію «У країні сонячних зайчиків». Я з нетерпінням чекаю на цю зустріч. Хочеться подивитися, які ж вийшли книги.

Ігор КРИКУНОВ , директор циганського театру «Романс»:

— По-перше, дуже засмутила інформація про розміщення радіолокаційний служб у Польщі й Чехії для захисту від повітряних атак. Я чув, що в разі запуску ракет, їх можуть збити над територією України. Звичайно ж, це страшний момент. На жаль, політика в нас нині не на висоті. Громадяни заполітизовані. Чесно кажучи, я об’їздив багато країн, і в цивілізованому світі немає страхів, що завтра вимкнуть опалювання, бо хтось не сплатив за рахунком. Або не відомо: буде завтра зарплатня чи ні. На жаль, все це виходить саме від політиків. Люди невпевнені в завтрашньому дні. І це наслідок постійних суперечок нашого уряду. Якби культурні люди займатися політикою, економікою й так далі, то все було б добре. Саме культура облагороджує людей.

Щодо хорошого, то це завжди пов’язано чи з сім’єю, чи з колективом, в якому працюєш. Нині ми репетируємо спектакль «Дон Жуан» Е. Радзінського, прем’єра, якого відбудеться у вівторок. І, чесно кажучи, це головне для нас. Все інше — на другому місці.

Марія АНІСІМОВА , мистецтвознавець:

— Чесно кажучи, для мене цей тиждень був дуже насичений. По- перше, порадувало те, що Володимир Гришко незабаром представить Україні новий проект під назвою «Обличчя нової опери». Він спробує синтезувати класичне оперне та естрадне мистецтво, хореографію, лазерну виставу й спецефекти. Володимир виступає автором ідеї, режисером і виконавцем головної ролі, запевняє, що нічого подібного в Україні ще не було. І я з ним повністю згодна. Особисто мене дуже радує те, що оперне мистецтво починає відроджуватися в Україні. Потім, чекаю не дочекаюся початку Ukrainian Fashion Week. Знаю, що вперше в історії української моди буде продемонстрований проект з протидії ВІЧ/СНІД FASHION AID, в якому задіяні 30 провідних вітчизняних дизайнерів. Унікальність цього проекту в тому, що вперше головний фешн-майданчик України продемонструє не окремі роботи відомих дизайнерів, а спільну колекцію українських кутюр’є з протидії ВІЧ/СНІД. Вони просто молодці. Ще позитивним було те, що Україна ввела заборону на ввезення м’яса і м’ясопродуктів з Чехії, Хорватії, Палестини та Єгипту. Чесно кажучи, вважаю, що в нас і свого м’яса повно. Для того, щоб забезпечити громадян України м’ясними продуктами не обов’язково купувати його за кордоном. Навіть у тому випадку, якщо ми з ними співробітничаємо. Ще ріелтори Києва вперше за довгі роки заговорили про те, що ціни на об’єкти житлової нерухомості зупинилися в зростанні, а в деяких випадках навіть знижуються. Але це стосується в основному «хрущівок» і віддалених від центра міста районів. Здивувала інформація, що Естонія стане першою країною, яка проведе парламентські інтернет-вибори. Подивимося, що буде далі, як вони з цим впораються.

А щодо поганого, то сьогодні я не хотіла б зачіпати політичні моменти. Гадаю, що чогось хорошого нам, простим громадянам, ще довго не бачити.

Підготувала Ірина КОНОНЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: