Як завжди, минулий тиждень для респондентів «Дня» був дуже цікавим і, скажімо, особливо культурним. Адже влітку всі активно намагаються забути про політику й думати тільки про хороше. Наприклад, про культуру або про спорт. Що, власне кажучи, наші читачі й роблять. Про це й дещо інше читайте далі в нашій постійній рубриці «ЩО ХОРОШОГО? ЩО ПОГАНОГО?»
Микола МАКСИМОВ , WEB-дизайнер:
— Найпозитивнішою подією цього тижня я назвав би те, що Володимир Кличко взяв реванш у Леймона Брюстера, який переміг його понад три роки тому. Реванш настільки переконливий, що описувати, як боксер зі зламаною рукою знищив боксера, в якого відшарувалась сітчатка ока, не має сенсу. Ще підняла настрій перемога «Динамо» над «Шахтарем». Хлопці просто молодці. До речі, днями в Лісабоні були оголошені підсумки інтернет-голосування за сім нових чудес світу. У список увійшли Велика китайська стіна, мавзолей Тадж-Махал в Індії, амфітеатр Колізей в Римі, висічене в камені місто Петра в Йорданії, статуя Христа Спасителя в бразильському Ріо-де-Жанейро, місто інків Мачу-Пікчу в Перу й місто майї Чічен-Іца в Мексиці. Мене здивувало те, що серед переможців не виявилося афінського Акрополя, паризької Ейфелевої вежі, статуї з острова Пасхи, британського Стоунхенджа, а також московського Кремля, які були включені в «короткий список» фіналістів. Негативною новиною цього тижня стало те, що на станції «Вокзальна» київського метрополітену загинув 25-річний парубок, який кинувся під потяг. Чесно кажучи, гадаю, що жоден нормальний парубок не може сам кинутися під потяг. Якщо тільки він не був п’яний. Але лікарі останнього факту не підтвердили. Ще засумнівався в заяві Михайла Папієва, який днями повідомив, що рівень мінімальної зарплати може досягнути вісімсот євро. У чому я особисто глибоко сумніваюся.
Марія РУДЬКОВСЬКА , літературний редактор:
— Подією тижня, до того ж дуже хорошою, став концерт Джорджа Майкла. Щоправда, затримали його на кілька годин, але нічого, видовище коштувало того, щоб прочекати й три години. Джордж, як завжди, був просто неперевершений. Це добре. Погано те, що ціни на його квитки були дуже дорогими, адже дешеві (мінімум 150 грн.) розкупили відразу. Але коли любиш певного виконавця, ціна вже не важлива. І це добре.
У Криму закінчився XV Міжнародний дитячий кінофестиваль «Артек». Уперше за багато років переможцем кінофестивалю стала українська картина — фільм Оксани Байрак «Аврора». І це добре. Хочу зазначити, що ця картина завоювала відразу кілька головних нагород: дитяче журі (а це близько трьох тисяч дітей) проголосувало за «Аврору» в номінації «Найкращий фільм». Кращою дівчинкою-актрисою була названа виконавиця головної ролі Настя Зюркалова. До речі, ця дівчинка поки що є єдиною українською дитиною-артистом. Ще минулої середи на вулиці Оболонська набережна в Києві біля гольф-центру відкрилася Алея муз.
Сергій НІКУЛЬШИН , адвокат:
— Що ж такого сталося хорошого, що ж поганого? Не знаю... Хоча декілька подій мене дійсно зацікавило. Поганим для мене видалася проблема у Кореї. У них там сталася повінь і багато людей постраждало. Оце для мене погана новина. Я їм щиро співчуваю. Що стосується України, то гарною подією стало те, що наша Наталя Краснянська перемогла на «Слов’янському Базарі». Це плюс, до того ж великий. А ще моя улюблена футбольна команда «Динамо» Київ виборола суперкубок України у матчі проти донецького «Шахтаря». Це теж добре. Стосовно особистого життя, то тут нічого хорошого. Зуби — проблема, мабуть, кожного п’ятого українця.
Андрій МАКАРОВ , економіст:
— У мене багато чого сталося за останній тиждень. Я добре відпочивав, тому про політику забув. Хоча ні, здивувала мене чутка про об’єднання Мороза і Вітренко. Це остаточно «вбило» б виборців, які хотіли голосувати за Соціалістичну партію. А хороше те, що я добре відпочив. І не десь там за кордоном, а у нас, в Україні, біля Білої Церкви, що на Київщині. Ще що добре? Те, що до мене повернулася моя дівчина. А от з економічної точки зору погано те, що політики, готуючись до виборів, забули, що економіка постраждає від того, що кошти, на ті ж таки вибори, будуть вийняті з резервного фонду України.
Богдан ДЯДЕНКО , програміст:
— Я просто живу в iнтернеті. Все, що робиться, якимось чином проходить і через мене. В політиці я слабкий, а от в культурі та в технологіях — нічого. От добре те, що в США презентували нову технологічну новинку — літак, який майже повністю виготовлений з оптоволокна, а не зі сплавів металів. Оце добра новина — техніка не стоїть на місці. Ще добре те, що в Україні вибирають сiм чудес країни. Це дійство піднімає рівень самосвідомості українців — це є добре. Читав про «Аль-Каїду», і те, що вони готують новий теракт. Це погано. Ще погано те, комп’ютер треба міняти, а грошей немає. Таке життя...
Юлія КАРТАЛАПОВА :
— Сьогодні я випадково зустріла однокласника, з яким не бачилася... Ой, протягом тривалого часу, пару років, напевно. Обидва ми переїхали з рідного міста, й хоч і живемо в одному районі, й навчалися в сусідніх корпусах одного й того ж університету — наші шляхи перетиналися дуже рідко, виключно випадково. Як і сьогодні. Подія ще більш цікава та незвичайне, якщо врахувати — Саша лише вчора повернувся з армії! Так що сьогоднішня п’ятниця, тринадцяте, почалася з однозначно хорошої події.
Із поганого — ніхто не хоче брати моїх хом’ячків «на всиновлення». Друзі всі вже давно обдаровані, найближчі зоомагазини відмовляються, мотивуючи це тим, що в них свої є. Відвозити їх на пташиний ринок не хочеться — там тварини живуть у жахливих умовах, у тісноті, під відкритим сонцем. А для потомства своїх улюбленців хочеться відшукати дбайливих господарів.
Дмитро ЄФIМОВ , дизайнер:
— Нарешті розпочався період, на який я так довго очікував — фести по всій Україні! «Країна мрій», що минула, «Шешори», «Шепіт», фестиваль у Славському, Бойкiвський — й так далі. Групи зі всієї країни, яких у інший час і не зустрінеш ніде, гості з-за кордону, однодумці серед глядачів. Чудовий час! Вибір — на будь-який смак.
Одне погано — грошей, а головне часу та фізичних можливостей — на все не вистачить. Адже так хочеться!
Платон АРХИПЕНКО, етнограф:
— Цей тиждень для мене — суцільна країна мрій. Та і весь липень, напевне, буде таким. Приємно бачити, як в Україні проходять етно-фестивалі, фестивалі української альтернативної музики і рок-фествиалі суто наші, українські. Вкотре потішила «Країна Мрій» у Києві. Це свято знову показало, що Скрипка організатор «на відмінно» і все, за що він береться, має успіх. Приємно, що він запрошує на фестиваль нові, цікаві гурти, відкриває нам нову музику. Вихідні обіцяють теж бути насиченими — тут і Сорочинський ярмарок, і Шешори, і фестиваль «Тарас Бульба» у Дубно. Особисто для мене — це маленька трагедія, що стільки цікавих заходів проходить одночасно: я ж не можу розірватися, а побувати хочеться усюди.
Можливо, хтось і не погодиться, але і липнева погода в мене входить в категорію хорошого. Дощ. На днях на Подолі була просто неймовірна веселка. Тим паче, літній дощ — теплий. Все ж краще, ніж спека.
З поганого можу відмітити, що на ТБ знову починається політична реклама — передвиборна агітація.