Втомившись і від свят, і від політичних баталій, громадяни знаходять великі й малі радощі у власних справах і турботах. Хоч на загальний настрій діє й нетипова зима, і підвищення тарифів.
Михайло АРОШЕНКО , поет (м. Дніпропетровськ):
— Добре те, що нинішня зима така тепла. Не доводиться корчитися від холоду у власній квартирі. Менше витрати газу, а тому й рахунки за комунальні послуги, зокрема за опалення, не такі вбивчі. У газетах пишуть, що через таку природну аномалію, як потеплення клімату, знизився навіть курс долара — для нас це, мабуть, означає, що немає поки що підстав для чергового підвищення цін. Така от проза життя. З іншого боку, в Україні на 2% підвищився податок на прибуток. Начебто дрібниця, але для пересічного українця це означає, що в нього з гаманця кожного місяця витягують кілька десятків гривень, і що найприкріше — це не поліпшить якості нашого життя. Можливо, дороги стануть більш пристойними або вулиці чистішими? Та нічого подібного — всім відомо, що значна частина коштів, що йдуть на благоустрій, розкрадається. А взагалі-то я зараз читаю давньогрецьких і римських авторів, і тому мене не залишає відчуття, що нічого не міняється в цьому світі: що було раніше — то й зараз. Саме тому вважаю, що і в рік кабана все буде в порядку — кожен знайде своє місце біля корита, незалежно від того, «блакитний» він чи «помаранчевий».
Валерій ЛЕСКОВ , секретар Хмельницької міської ради:
— 12 січня відбувся перший земельний аукціон у Хмельницькому. На 13 виставлених ділянок подано 33 заяви. Вважаю, що ця акція «впишеться» в історію міста. Вона збіглася у часі з парламентським рішенням про продовження мораторію на продаж земель несільськогосподарського призначення. Потрібні цивілізовані підходи до цієї справи. Нарешті, відсвяткували, відгуляли, хто як зміг. Хоча у цей період не відпочивали працівники муніципальних служб — забезпечували, як завжди, нормальну життєдіяльність 260-тисячного міста. Збоїв у тепло- і енергозабезпеченні, водопостачанні, вивезенні сміття, прибиранні вулиць не допустили. Особливості цієї зими добрі і водночас погані. Добрі у тому сенсі, що маємо можливість заощаджувати енергоресурси, «відпочиває» снігоочисна техніка. Погані тому, що нетипова для зими погода позначається на настроях людей. У місті спостерігається підвищений попит на чорний шоколад і банани. Кажуть, що ці продукти рятують від депресії. Рекомендацію почули не всі. Бо збільшилося число викликів до хворих бригад швидкої допомоги. Влада до цього ніби готувалася. Напередодні купила для міської станції «Швидкої допомоги» новий реанімобіль.
Світлана ДОБРЯКОВА, старший викладач Житомирського інституту підприємництва і сучасних технологій:
— Якщо говорити про особисте життя, то минулі свята дали можливість більшого спілкування із своїми рідними. Щодо іншого, то у мене це пов’язане з роботою, реалізацією проекту щодо обслуговуючих кооперативів на селі, в якому я беру участь. Позитивом є те, що мені вдалося працювати не за схемами, які створюють інші люди, а йти своїм шляхом. Мені вдалося не платити хабарі й не підлаштовуватись ні під кого на всіх рівнях. Є домовленості із сільськими головами про співпрацю, у них є бажання співпрацювати, вирішувати питання, пов’язані із кооперацією. Її принципами зацікавились і деякі представники міського бізнесу, які приходили до мене, і ми обговорювали, яким чином може бути перебудована їхня структура.
І, мабуть, добре, що у нас з’явився голова облдержадміністрації (на цю посаду заступив Юрій Павленко).
А якогось великого негативу я і не пригадую.
Артем БУЛГАКОВ , системний адміністратор (м. Донецьк):
— Не радує погода за вікном. Не люблю невизначеності. Хочеться або нормальної сніжної зими, або теплого літа. А ще, в зв’язку з такою погодою, вважаю за необхідне зробити перерахунок за послуги теплопостачання. Адже зараз витрачається набагато менше палива для обігріву квартир, а гроші з населення беруть за новими тарифами і в повному обсязі. У політичному житті хочеться відзначити проведення круглого столу з ініціативи Президента. Радий, що наші політики почали домовлятися, а не ділити державу на два табори. Вважаю, що це було мудре рішення. Лише спільними зусиллями можна змінити життя в Україні на краще.