Минулий тиждень подарував респондентам «Дня» незабутні враження від поведінки наших парламентаріїв. А ще всі слідкували за візитом прем’єр-міністра Юлії Тимошенко до Росії. Про це та про дещо інше читайте у нашій постійній рубриці «ЩО ХОРОШОГО? ЩО ПОГАНОГО?»
Михайло НЕМОВ , голова Хмельницької спілки підприємців і промисловців:
— Косово... Куба... Париж... Москва... Київ... Хмельницький... Географія поворотних і вельми важливих подій тижня, що минає, — весь світ. Що стосується Косово, то, як давно відомо, добра добувши, іншого не шукають. Відставка Фіделя Кастро дала поживу для роздумів про те, що все проходить, все минає. Хай наші політики не забувають цю істину і думають, як увійдуть в історію своєї країни. Схоже на те, що після зустрічі Віктора Ющенка із його французьким колегою Ніколя Саркозі Париж нам допоможе якомога швидше стати асоційованим членом Євросоюзу. Добра новина. Із цього ж ряду — інформація про зустріч Юлії Тимошенко з її майбутнім російським колегою Володимиром Путіним. Спілкувалися довше, ніж було заплановано. Заяви Юлії Володимирівни про результати цієї зустрічі дають надії на розвиток взаємовідносин між Україною і Росією на користь обох країн.
Погано, що роботу парламенту розблокувати не вдалося. Заява про вихід із «Нашої України» шістьох — з очікуваних, та ще з гірших новин. Не думаю, що це відкриває світлі перспективи для цієї і нової партії.
А у Хмельницькому подорожчав хліб. І ще у Хмельницькому — карантин. Грип «закрив» школи. Не обминула ця хвороба і мене. Тому мав час прочитати відкладене «на потім» велике інтерв’ю у газеті «День» Оксани Пахльовської «Хто захистить Авеля?». Обнадійливий факт: в Україні є люди, які так глибоко порушують питання моралі, пам’яті про «наших мертвих», з якою маємо йти в Європу. Звертаються до постгеноцидного суспільства. На жаль, не думаю, що суспільство їх почує. Та, як давно відомо, і вода камінь точить...
Лариса ЛИСОГОР , кандидат економічних наук, провідний науковий спеціаліст відділу дослідження розвитку людини Інституту демографічних та соціальних досліджень НАНУ:
— Хорошим можна назвати те, що вже наближається весна. Це додає натхнення. Також для мене запам’ятався День закоханих. Це також дуже гарне і приємне свято. Завдяки таким святам люди думають про щось хороше і забувають усі негаразди.
Погано те, що дотепер не вирішені наші проблеми у Верховній Раді. Необхідно вже зібратися всім з останніми силами і вирішувати наші проблеми, знаходити компроміси. Тому що країна працює і нам потрібна працююча влада. Треба, щоб усе було налагоджено, адже проблеми у нас є і це очевидно, і вони доволі серйозні. З огляду на макроекономічні та мікроекономічні ситуації в країні. Нарешті, насамперед необхідно мобілізувати уряд. Зрештою, вже час знайти порозуміння, адже Україні потрібна допомога. У нас взагалі людям пам’ятникa потрібно поставити. Бо досить добре працювати за таких умов буде не кожен.
Згадаймо також, що на цьому тижні пані Тимошенко їздила до Росії. Конкретно сказати з приводу газових домовленостей, гарно це чи погано, точно не можу. Але скажу, що, перш ніж робити якісь кроки, потрібно їх виважити, узгодити. І це має бути економічно обґрунтованим. Але домовлятися потрібно, адже ми зараз маємо доволі обмежений запас ресурсів. Не треба забувати про свої інтереси, потрібно обов’язково відстоювати їх, але і не забувати про компроміси. Потрібно стратегічно мислити, тобто думати про майбутнє, а не лише про сьогодення.
Олександр ЧЕКМИШЕВ , професор Інституту журналістики, голова комітету «Рівність можливостей»:
— Погане те, що наш шановний політикум так і не спромігся зробити реальні кроки аби розблокувати роботу парламенту. Відповідно суспільство в черговий раз розчаровується в парламентаризмі, черговий раз звучать гарні заяви про Європейський Союз, європейської інтеграції. Власне кажучи, це все має вигляд — як у тій приказці «Як Пилип з конопель».
Хороше те, що нас порадував наш спікер чудовим шоу. Це дуже гарний, абсолютно без жартів, приклад того, що люди (маю на увазі керівника «Кобри»), які звикли роками користуватися абсолютною безкарністю, не уявляли, що якоюсь мірою вони можуть бути підзвітні або підконтрольні. Люди не мають жодного поняття про таке. Наші правоохоронці, представники Держаної автоінспекції — це все те, що називається «директор пляжу». Бо так поводяться, як подібні люди. І от раптом вони натрапляють на Яценюка, який не грається. Це ніби не по-чоловічому — піти накапати старшому по рангу, а Яценюк взяв та й поскаржився.
Федір ПЕНДЕРЕЦЬКИЙ , директор Житомирської міської гімназії №1:
— На цьому тижні ми подали наші матеріали на спеціалізовану міжнародну виставку у Києві, де буде відображений цінний досвід організації навчання різних загальноосвітніх закладів. На ній представимо свою гімназію. Так практикуємо інтелектуальний марафон, що відрізняє нас від інших шкіл, гімназій, ліцеїв міста. Він полягає в тому, що впродовж кожного з двох семестрів розробляємо творчі завдання для учнів з різних предметів, і вони можуть проявити себе в цьому змаганні. Ті, хто набере найбільшу кількість балів, стають переможцями та отримують стипендію від гімназії, яку встановлює батьківський комітет. Методику проведення таких навчальних марафонів ми виклали в спеціальних брошурах, на компакт-дисках, стендах, які презентуємо на згаданій виставці, що незабаром відкриється. Щодо проблем — зрозуміло, хотілося б отримувати більше бюджетних коштів для розвитку школи. А непокоїть мене карантин у зв’язку із загрозою епідемії грипу, який триває третій тиждень. Бо нам доведеться в прискореному темпі надолужувати учбові програми. А загалом не можу сказати, що мені щось не подобається, бо я люблю життя. Правда, хотілося, щоб серед політиків було порозуміння і менше чвар, щоб нормально працював парламент, щоб була взаємодія між Президентом України та прем’єр-міністром. Щоб люди були більш оптимістичними: не казали весь час, що все у них і в країні погано. А я вважаю, що все буде добре, і не треба посипати голову попелом.