Ухвалення бюджету, сутички у Верховній Раді та наближення свята героїв — мікс тижня, що минає. Нові домовленості з Росією й нові проблеми в бізнесі. Про це розповідають, аналізують і шукають в ньому своє хороше й своє погане вінничани. А ще — саме тактика, за висновками футбольних фанів Вінниці, принесла несподівану перемогу «Інтеру» над «Барселоною». Отож граємо у футбол, любимо весну й цінуємо коханих.
Ганна СЕКРЕТ, заслужений журналіст, Вінницька обласна телерадіокомпанія:
— В українському парламенті розкрили клітку й випустили тих, хто там сидів. Від їхнього самодурства руки терпли, коли дивилася пряму трансляцію з, не побоюся сказати, цього дурдому, а не вищого органу влади. Нема про що навіть казати. На кого рівнятись і з кого брати приклад поколінню, яке підростає?! Я виховувалася на героях — захисниках Вітчизни, а як назвати сьогоднішніх депутатів? Тому знову повертаюся до своїх ідеалів. Тим паче, що цьому сприяє робота. Зараз готую цикл телепрограм про вінницьких ветеранів і, відкриваючи нові подвиги, захоплююся їхнім героїзмом. Чого тільки вартий льотчик-винищувач Іван Братанець, про якого дізналася вперше! Коли в бою під Сталінградом загинув командир, він взяв командування на себе, успішно завершив операцію, а коли повертався — наздогнала німецька зенітка. Пораненим з парашутом встиг вистрибнути й приземлився серед ним же враженого ворога. В своєму обозі німці вели й селян, вони зорієнтувалися й сховали парашут, швидко перевдягли льотчика. Від ран той залишився без ніг. Нагородили орденом Червоної зірки посмертно — а він не вмер, вижив серед чужих. Що пережив, не можна й уявити — дійшов до Австрії, пройшов дізнання в СМЕРШі, з відзнакою закінчив медичний університет і на двох протезах до пенсії працював дитячим терапевтом у пологовому будинку Вінниці. І тільки наприкінці 1990-х в СБУ йому повернули фотографії, конфісковані СМЕРШем. Я не граю, але купила в нього піаніно, бо він шукав гроші на ліки. Ця людина боролася і жила. Бо шукала можливість і спосіб.
Дмитро КУШНІР, регіональний представник компанії ТОВ «Пропан сервіс»:
— Прикметою останнього часу стала несприятливість у ділових стосунках. Люди поопускали руки, даються взнаки фінансові й політичні обставини. Менше відповідальності за слова та вчинки. І мабуть, це тому, що перспективи чітко не видно. Хоча візит Віктора Януковича до Кремля можна назвати результативним і таким, що посилає позитивний месидж в економічне життя країни. Маю на увазі досягнуті домовленості про знижки до 30% на природній газ для підприємств. Це сподівання на те, що собівартість вітчизняної продукції має реальний шанс знизитися. Головне, щоб у цьому всьому була чітка послідовність і правильна стратегія — це певний шлях до перемоги. Переконався цього ж таки тижня на прикладі футболу. Грамотна тактика тренера «Інтеру» принесла перемогу над «Барселоною» з рахунком 3:1. «Барселона» цього сезону більше ніж два м’ячі не пропускала, а тут така поразка! Хотілося б щоб цей підхід був і в управлінні державою, і в нашому вітчизняному футболі, якому потрібні тенденції до росту. Новий наставник збірної Мирон Маркевич одночасно і тренер харківського «Металісту», а ця команда вже четвертий рік тримає третє місце. І хоч поєднати дві посади непросто, але є надія на кращі кубки для української збірної. У всякому разі, завжди можна знайти хороше, навіть якщо його немає — вийдіть і пограйте у футбол із друзями. Я це роблю і отримую позитивний заряд, вихід негативу. Зрештою, просто подивіться, що прийшла весна, сходіть з коханою до найближчого ліску, нарвіть їй там квітів і, коли відкриєте щастя, що ви є одне в одного, то кожне море, хоч із флотом хоч без, стане по коліно. Менше зла й образ одне на одного — тоді хорошого буде більше за будь-яку порцію поганого, яке нам приготовано життям.
Анатолій ВОРОНА, заступник міського голови Вінниці:
— Україна нарешті має бюджет. І єдиний позитив з цього — що він принаймні є. Тепер будемо жити за чітко встановленим законом, а не на 1/12. Хоча ми вже призвичаїлись, що його приймають із запізненням, як і звикли до неадекватних випадів народних депутатів. Але такі крайні заходи, як димові шашки та яйця, продемонстровані цього тижня, — це їхнє ноу-хау. Блокуйте трибуну, незгоду аргументуйте, але навіщо хапатися за яйця? Це знову стид на Європу і світ. Але хіба що для громадян-українців, бо якби він був у парламентарів, вони б так не ганьбилися самі і не ганьбили б держави. Мені від цього всього хочеться залізти в якусь нору.
Андрій МРАЧКОВСЬКИЙ, менеджер з міжнародного туризму:
— Я завжди мріяв займатися міжнародним туризмом. Це професія від душі, але в Україні туризм іде на спад. Хоч би що там декларували статисти, а кількість бажаючих приїхати на відпочинок чи з пізнавальною метою все менше. Це підтверджено кількістю укладених контрактів. Торік був спад, але іноземців, що бажали пізнавати нашу країну, не збільшується і цього року. В’їздний туризм у нас залишився на рівні кризового піку, і покращання не передбачається. Мені це видно. Це стає зрозуміло зараз, на початку сезону. Перспективи хиткі, заробітки мізерні. А в Україні є на що дивитись і що показувати! Кажу це з гордістю, бо маю досвід роботи і планую створити власну туристичну агенцію. Але, щоб зібрати грошей і набути більше досвіду, зараз вимушений їхати працювати за кордон. І позитив від сподівань на можливість реалізувати себе в своїй країні і показати її красу й культурну спадщину світу для мене настільки величезний, що це навіть дещо перекриває сум від тривалої розлуки з родиною, коханою людиною, перекриває пережиті нерви й марудство з оформленням документів і візи.
Володимир ВОЛОВОДЮК, директор бази вторсировини «Подільська січ»:
— Всі мої друзі й знайомі бізнесмени, директори підприємств скаржаться на непрогнозованість нової влади і відсутність стабільності. При попередньому президентові стабільність була, але хотіли сильної, дієвої влади. Отримали — знов не так. Утім, я завжди в усьому шукаю позитив і кажу всім у відповідь на скарги, що зате тепер ми вимушені діяти, активно шукати нові підходи у всьому, виявляти себе по максимуму, а це нас робить сильнішими, гартує.