Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Очиститися від символів минулого

5 березня, 2005 - 00:00

Щоб будувати Україну, в якій би не було корупції та брехні, потрібно очистити українські села й міста від пам'яток тоталітарного минулого, які вже десятиліттями забруднюють життя в Україні. Якщо це історичні шедеври, то їм місце в музеях, а якщо це залишки режиму, то їхнє місце — на звалищі. (В Будапешті (Угорщина) за містом створено парк комуністичного минулого, де прихильники диктатури пролетаріату можуть побачити «досягнення», від яких Угорщину очистили та які звезли на одне місце). Україна має чимало геніїв і героїв, які заслужили, щоб їхніми іменами назвати міста, села та вулиці.

Німеччина після програшу Другої світової війни та розпаду зуміла відновити свою незалежність та самостійність тільки тому, що вона змогла розпрощатися зі своїм минулим, а злочинні ватажки зловісної партії стояли перед Нюрнберзьким судом і зазнали справедливої кари.

Україна, з-поміж європейських народів, зазнала в минулому столітті найбільше лихоліть. Мільйони громадян України, серед яких десятки тисяч представників української інтелігенції — духовенство, письменники, вчителі, науковці, офіцери, політики, — були знищені голодоморами, розстрілами, депортаціями, які не мають аналогів в історії людства. Отже, треба сподіватися, що помаранчева революція дасть імпульс до очищення України не тільки від новітньої брехні, але й від старої, яка створила умови для знищення десятків мільйонів українців.

Демократія — це порядок і толерантність, а порядок — це чистота. Порядна господиня щодня наводить порядок і чистоту у своєму господарстві, тож перед новим урядом України та її громадянським суспільством стоїть завдання очистити країну не тільки від тотальної брехні й корупції, але й від символів минулого, що завдало Україні стільки страждань!

Йосип СІРКА, США
Газета: 
Рубрика: