Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Оперне мистецтво в Україні існувало і буде існувати завжди!

23 червня, 2007 - 00:00

(Відгук на статтю Тетяни ПОЛІЩУК «Чи буде в Києві Мала опера», «День» № 93, вівторок 12 червня)

Театрально-видовищний заклад культури «Київська мала опера» було створено за рішенням Київської міської ради. Для забезпечення професійної діяльності театру, у 2005 році колективу на правах оперативного управління було передано приміщення будинку по вул. Дегтярівській, 5-а (колишній Будинок трамвайників). Враховуючи незадовільний технічний стан будинку, Київською міською державною адміністрацією в 2006 році було виділено кошти в сумі 736 тисяч гривень на виконання першочергових ремонтних робіт, а саме: виконано капітальний ремонт даху, зроблено капітальний ремонт інженерних мереж, здійснено ремонт теплопункту та водомірного вузла, а також придбано комп’ютерну техніку для театру.

Київрадою у 2004 році була відведена земля ТОВ «БУДХОЛ», на якій розташована будівля. Відсутність права на користування земельною ділянкою під будівлею не давало можливості здійснювати проектні та будівельні роботи. За активної співпраці Головного управління культури і мистецтв та Є.С. Мірошниченко тільки 17.05.07 було отримано погодження від ТОВ «БУДХОЛ» про надання права на користування вищезазначеною ділянкою.

З метою прискорення виконання ремонтно-реставраційних робіт підготовлено проект розпорядження Київської міської державної адміністрації «Про ремонтно-реставраційні роботи з частковою реконструкцією будівлі по вул. Дегтярівській, 5- а в Шевченківському районі м. Києва», який в даний час погоджується службами міста.

У 2007 роцi на розробку проектно-кошторисної документації з ремонту та реконструкції будівлі театру міським бюджетом передбачено кошти в розмірі 700 тис. гривень. На сьогоднішній день укладено угоду з інститутом «УкрНДІпроектреставрація» та розпочато першочергові передпроектні розробки.

Виконання ремонтно-реставраційних робіт з пристосуванням колишнього Клубу трамвайників для організації в ньому показу оперно-балетного репертуару передбачено здійснити в період 2007—2009 рік.

Що ж стосується заяви Євгенії Семенівни щодо загибелі українського оперного мистецтва, то хочеться нагадати, що тільки в Києві працює три оперні сцени. Це, перш за все, Національна опера України, Оперна студія при Національній музичній академії України і єдиний в Україні та другий у світі — Київський муніципальний академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва.

Крім того, молоді талановиті і амбітні співаки завжди будуть шукати можливості отримати за свій талант і більшу винагороду і всесвітнє визнання, чого, на жаль, не можуть отримати на рідній землі, скільки б оперних сцен їм не збудували.

Сьогодні успішно співають на найвеличніших і прославлених оперних сценах світу солісти Національної опери України народні артисти України Вікторія Лук’янець, Валентин Пивоваров, Ольга Микитенко, Володимир Кузьменко та багато інших, примножуючи славу українського оперного мистецтва, сприяючи інтеграції України в європейський культурний простір.

Світлана ЗОРІНА, начальник Головного управління культури і мистецтв Київської міської державної адміністрації
Газета: 
Рубрика: