Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Під знаком печалі

24 листопада, 2007 - 00:00

На жаль, цей тиждень, як і минулий не виявився надто позитивним. Респонденти «Дня» продовжують обговорювати техногенні катастрофи в Україні та віддають шану жертвам Голодоморів. Про це та про дещо інше читайте у нашій постійній рубриці «Що хорошого? Що поганого?»

Ірма СЕМЕНКО , мистецтвознавець:

— Навряд чи зможу цього тижня виокремити позитивні моменти в житті України. Аварія на шахті імені Засядька вже не один день обговорюється не лише на державному рівні, а й у кожній родині, катастрофа на Чорному морі хвилює також багатьох, і тут мова йде не лише про зрив відпочинку влітку, а й про те, що вилиті нафтопродукти будуть поширюватися на більшу територію. Сьогодні День пам’яті жертв Голдоморів, і я неодмінно прийду на Михайлівську площу, щоб запалити свічку.

Володимир ЩЕЛКУНОВ , президент Українського національного комітету Міжнародної торговельної палати:

— Єдиним позитивом вважаю те, що вчора підписали угоду про співпрацю, розподіл функцій між організаціями, інтереси яких пов’язані з національною економікою, з бізнесом, соціальним захистом, Міжнародна торгівельна палата зі штаб-квартирою у Парижі, Міжнародна організація роботодавців та УНКМТП. Ще порадувало те, що постановою Ради Європи спрощено візовий режим у країни Європейського Союзу, для окремої категорії взагалі безкоштовно оформлятимуть візи. Тепер залишилося, щоб цю угоду ратифікувала ВРУ. Негативи — трагедія на копальні ім. Засядька. Дійсно, видобуток вугілля в країні вимірюється не лише фінансово, а й вартістю людського життя. У нас немає балансу між економічною вигодою та людським життям. Через недосконале правове поле Україна та Росія дотепер не можуть з’ясувати, хто має платити за усунення наслідків забруднення Керченської протоки. Генеральна Асамблея ООН, розглянула резолюцію щодо Чорнобильської зони. За оцінками експертів ООН, алкоголь та тютюн значно більше впливають на здоров’я нації, ніж наслідки аварії, тому нам рекомендують розглядати питання поступового переходу до реабілітації забруднених зон, а не підтримки тих, хто живе у цих зонах.

Катерина БОГУЦЬКА , дизайнер:

— Насправді цей тиждень не був занадто позитивним для нашої держави. Ми ще й досі розгрібаємо наслідки катастрофи на шахті імені Засядька. Позавчора назвали винних у трагедії, пов’язаної з вибухом газу у Дніпропетровську, але це ще не означає, що справді винних покарано, і для нас це буде наукою надалі. Сьогодні День пам’яті жертв Голодоморів. Для нашої родини це сумна дата, бо багато з моїх родичів постраждали від Голодомору 1932—1933 років. Єдиний позитив, який можу виділити, це непогана гра нашої збірної України по футболу з Францією. Те, що наші забили аж два голи, порадувало, але, на жаль, це нам аж ніяк не зарадить.

Ірина КОНОНЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: