Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Про інтелектуальний банк

Ми пропонуємо розпочати цю роботу з Миколаєва і саме з енергетики
11 липня, 2014 - 14:32

Шановна пані головний редактор!

Дякуємо за чудовий патріотичний захід, подарований Вами нашому місту. Ваша виставка багатьом показала справжню Україну і розплющила очі. Та, на жаль, не всім. А найгірше — навіть чиновникам, від яких багато залежить.

Саме це й спонукало нас звернутися до таких державних мужів через Вашу шановану газету, з якою вони мусять рахуватися. А маємо на увазі ми таку важливу складову нашої національної безпеки, як енергетична самодостатність і незалежність від закордонних енергетичних донорів-монополістів.

Колись Миколаїв був закритим містом як один із провідних науково-технічних центрів ВПК СРСР. Унаслідок бездарної конверсії унікальні наукові установи було ліквідовано. Але багато науковців, зокрема енергетиків, продовжували з власної ініціативи працювати вже для незалежної України, яка протягом чверті століття так їх і не помітила.

Так сталося, що разом із творчою інтелігенцією до екологічного руху примкнуло багато й технічної інтелігенції, серед якої — науковці в галузі енергетики. Це й зрозуміло: екологічний рух виник на хвилі чорнобильського потрясіння. А ці науковці уже тоді мали власне бачення і навіть готові рецепти лікування енергетики і виробництва дешевшої та безпечнішої енергетики.

За ці роки багато змінилося. З одного боку, ці науковці напрацювали унікальні проекти, запатентували і навіть втілили подекуди в життя. З другого — вони просто помирають, а також їхні напрацювання, за які інші країни пропонували для них казкові умови для роботи, але вони відмовлялися, бо хотіли працювати на рідну Україну, ці напрацювання гинуть разом з ними.

Ми мали чудову нагоду представити наше бачення ситуації на парламентських і комітетських слуханнях, на міністерських, ДІЯРівських, інших громадських радах, конференціях та форумах різних рівнів. Нас почули голова комітету ВР з науки і освіти академік І. Юхновський і заступник голови екологічного комітету І. Заєць. Вони сприяли нам як могли, але навіть вони не змогли протистояти нафтогазовому та атомному лоббі.

Немає сумніву, що й в інших містах є унікальні винаходи або ідеї в різних галузях і сферах існування людства. Ці напрацювання могли б вивести нашу країну на одне з чільних місць, принаймні, в Європі. Ми могли б торгувати ліцензіями й експортувати відповідну продукцію, забезпечивши робочі місця тисячам висококласних наших фахівців.

Але ці напрацювання та ідеї треба знайти і створити інтелектуальний банк для аналізу, систематизації, визначення пріоритетів і створення державних програм для їхнього впровадження. Ми пропонуємо розпочати цю роботу з Миколаєва і саме з енергетики, щоб перерізати, нарешті, оту пуповину від «брата Каїна».

Ми готові зібрати цих науковців і представитити їхні теоретичні (повірте, вони — вражаючі) і вже втілені ідеї та проекти впливовим фахівцям, які керуються не власною вигодою, а державними інтересами.

Принагідно ще раз дякуємо за вашу потужну послідовну та принципову патріотичну російськомовну газету (в нашому регіоні це важливо!)

З повагою,

голова МО МГО «Зелений рух»

Валентина КУЧЕРЕНКО

Газета: 
Рубрика: