Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Про нагальне

27 жовтня, 2007 - 00:00

Минулий тиждень для респондентів «Дня» видався досить насиченим. Але звернули вони увагу, в першу чергу, на події загальнодержавного та світового масштабу. Нажаль, тема техногенних катастроф в Україні залишається головною. Про поїздку до КНР, заснування чергового державного свята та аварію в Дніпропетровську читайте далі у нашій постійній рубриці «ЩО ХОРОШОГО? ЩО ПОГАНОГО?»

Володимир ЩЕЛКУНОВ, президент Українського національного комітету міжнародної торгівельної палати:

— Позитивною подією минулого тижня, яку б я виділив, була угода про спрощення візового режиму з країнами Євросоюзу, яка введеться в дію 1 січня 2008 року. Принаймні, на це сподівається Міністерство закордонних справ України. Згідно цієї угоди шенгенські візи для громадян коштуватимуть 35 євро. Вважаю це досить нормально та недорого. До речі, це стосуватиметься і для країн нових членів ЄС, які мають приєднатися до шенгенської угоди з початку наступного року.

Друге — успішно пройшла презентація програми «Доброчинна Україна». Де Український національний комітет МТП спільно з фондами «Україна 3000» та «Рідний дім» виступили з ініціативою щодо створення Дня благодійника в Україні, як системного щорічного свята. Пропонується його святкувати за тиждень до свята Святого Миколая. Програма «Доброчинна Україна» презентувала створення регіональних рад благодійників і центральної регіональної ради, або іншими словами асоціації благодійників, яка буде контролювати благодійну діяльність в Україні в цілому. Радує те, що вже зараз є повне порозуміння та підтримка Секретаріату Президента та Секретаріату Кабінету Міністрів. Це говорить про те, що український бізнес дозрів для того, щоб займатися питаннями меценатства, соціальної відповідальності, приймати участь в екологічних соціальних проектах. Вже сьогодні можемо говорити про створення нової еліти ділових кіл України.

Третім позитивом є те, що успішним був бізнес-форум ділових кіл України, організований УНК МТП, до Китайської Народної Республіки. Спілкування з нашими китайськими колегами сприяло отриманню колосального досвіду. Було відкрито на базі потужної Шанхайськї кампанії представництво українського комітету. Це дуже важливо. Також була зустріч з владними, партійними структурами Гонконгу та Шанхая. Під час цих зустрічей було підписано п’ять протоколів. Як наслідок — у другій половині листопада або на початку грудня очікуємо на візит китайських бізнесменів. Китайські бізнесмени зацікавлені в створенні підприємств по різним напрямкам: сільгосп переробка, будівельні матеріали, інвестиції в будівництво та створення представницьких магазинів китайських товарів досить високого рівня, спільна розробка корисних копалин тощо.

Наступний момент можна назвати швидше негативним. Найбільшим інвестором в українську економіку є українські заробітчани. ООН підрахувало, що торік наші трудові мігранти вивели Україну на шосте місце за обсягом грошових переказів. Сума становила 8 млрд. 400 млн. доларів. А це вісім відсотків ВВП України що вдвічі перевищують обсяг прямих іноземних інвестицій в державу. І це лише за офіційними даними. А скільки грошей потрапляє насправді, ми можемо лише здогадуватися. На сьогодні за кордоном працює близько семи мільйонів українців. Другим негативом я назвав би небезпечну ситуацію на кордоні Туреччина — Ірак. Тому що у випадку вторгнення турецької армії в Південний Ірак, курдські бойовики наголосили, що живим щитом захисту проти них буде місцеве населення. Таке попередження надано Раді національної безпеки Туреччини через ЗМІ з боку курських робітничих партій. Це взагалі недопустимо, щоб мирні жителі страждали за чиїсь принципи. Третім негативом — це, безумовно, техногенна аварія в Донецьку. У одній із чисельних копалень спалахнув дріт. На поверхню підняли всього 130 гірників. На Луганщині дві доби у шахті імені газети «Известия» горить метан. Туди спускаються лише гірничі рятувальники, які намагаються приборкати пожежу. В Кременчузі заборонено вживати питну воду з міського водогону, бо вона заражена отруйними речовинами. Також не варто забувати і про вибух, що відбувся в Дніпропетровську.

Наталія СИЧ, PR-менеджер:

— Перше, що хотілося б згадати, це аварію в Дніпропетровську. Хоча сталася вона не минулого тижня, а пізніше, але наслідки на стільки страшні, що ми будемо ще довго її пам’ятати. Також катастрофи на цьому не закінчуються, адже у Донецьку та на Луганщині знову відбулися аварії у шахтах. Гинуть люди і це найстрашніше, що може статися. На днях пролунала пропозиція підняти ціни на газ. Таким чином газові компанії планують відремонтувати труби. Але особисто я мало вірю в те, що, скажімо, «зайві» гроші підуть на ремонт. У світі також не спокійно. Зокрема, у Каліфорнії (США) відбувається страшенна пожежа. У мене там проживає знайомий. Нещодавно у листі написав, що попіл повністю вкрив вулиці міста. Дихати практично неможливо. Але найгірше те, що держава почала допомагати місцевим керівникам гасити пожежу на другий чи третій день, після її виникнення. Зробила висновок, що в Америці не на скільки все добре та злагоджено працює, як вони полюбляють розповідати.

Підготувала Ірина КОНОНЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: