Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Про олімпійські амбіції Прикарпаття

23 серпня, 2012 - 00:00
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Вітаю редакцію газети «День»! Щиро дякую за вашу нелегку працю. Щоразу з нетерпінням чекаю на новий випуск газети. Із цікавістю читаю публікації журналістів про невідомі сторінки історії нашої держави, коментарі про важливі події відомих українських особистостей, переглядаю світлини газети. Маю велике бажання долучитися до палітри «Дня» своїми публікаціями, інформаціями про життя Прикарпаття.

Чи бути зимовій Олімпіаді-2022 в Україні? Як відомо, нині Прикарпаття має амбітні плани щодо проведення на своїй території змагань з окремих видів зимового спорту.

Як запевняє обласна влада, на Івано-Франківщині приділяється значна увага розвитку гірськолижного спорту, стрибків з трампліна, фрістайлу, лижних перегонів, двоборства. А території гірських масивів Верховинського, Богородчанського, Косівського, Надвірнянського, Рожнятівського, Долинського районів і міста Яремче можуть стати привабливими місцями для побудови нових спортивних об’єктів.

У реалізації олімпійських перспектив Прикарпаття нині зацікавлена не лише місцева влада, а й керівництво ГК «Буковель», яке прагне розширити територію курорту, й завдяки розбудові інфраструктури краю привабити ще більшу кількість туристів. Щоправда, при цьому власники «Буковелю» обіцяють впродовж десяти наступних років вкласти в підготовку до Олімпіади 1 мільярд доларів та взяти участь у реконструкції Івано-Франківського аеропорту.

Однак чи матиме подібне планування своє втілення? На шляху боротьби за право проводити Олімпіаду-2022 Україна зустрінеться з потужними конкурентами. Серед них — Німеччина, Іспанія, Швейцарія, США. Навіть якщо наша держава виграє заявку, доведеться вкладати фантастичні кошти в розбудову спортивної інфраструктури, спорудження готелів, капітальний ремонт доріг. Щоб проводити зимові Ігри на Прикарпатті зокрема, необхідно збудувати п’ять льодових палаців, олімпійське містечко, забезпечити умови для проживання як мінімум трьом тисячам спортсменів та п’яти тисячам акредитованих журналістів. Поселення значної кількості туристів на сьогодні є проблемою для області. Так, в Івано-Франківську, обласному центрі Прикарпаття, важко розмістити одночасно навіть 700—800 осіб. Для будівництва нових об’єктів місто не має вільних земельних ділянок.

Але олімпійські амбіції, очевидно, мають і свої позитиви. Змагаючись за право стати центром проведення грандіозної спортивної події, можливо, українська влада більш прискіпливо подивиться на проблеми регіонів і реально підтримає їхній розвиток. А окрім всього іншого, подбає про популяризацію здорового способу життя і занять спортом. Що ж, поживемо — побачимо.

Ольга ЗАДНІСТРЯНА Івано-Франківськ
Газета: 
Рубрика: