Як виховувати інтелектуально і духовно розвинених громадян, що має турбувати наших можновладців та як потрібно відпочивати, у нашій постійній рубриці «ЩО ХОРОШОГО? ЩО ПОГАНОГО?»
Ольга ПАЛІЙ , директор Ліцею туризму:
— Відразу згадується відправлення панахиди за загиблими «Норд-Осту». Чесно кажучи, негативні почуття виникають у душі. Але не хочеться говорити про сумне.
В політичному плані радує те, що попри незгоди парламентарів відбуваються з’їзди партій та приймаються хоч якісь рішення. Тобто ми бачимо, що вони не просто сидять на своїх місцях.
Що стосується особистого життя, то воно цього тижня було зосереджено на роботі з учнями. Радує те, що ми закінчуємо чверть з позитивними результатами. Але негативним є те, що учні починають часто хворіти. Напевне, через те, що на вулиці стало холодніше. Та це не заважає нам організовувати культурну програму для наших учнів. Ми вже не вперше йдемо на виставу «Чайка по имени Джанатан». Це прекрасна вистава філософського змісту. Діти наприкінці іноді плачуть. Але можу констатувати той факт, що, на жаль, є діти, які жодного разу не були в театрі. Але ми привчаємо їх до культури, бо це дійсно не лише духовний та інтелектуальний розвиток, але і формування свідомості, позитивного формування нашого майбутнього. Ми маємо поняття не лише нашої культури та її вивчення, але і розуміння, яким шляхом повинна розвиватися наша держава. До того ж, відвідування театрів — це можливість спілкування не лише між собою, а й з різними цікавими людьми. На щастя, діти, які закінчують наш ліцей, сприймають театр як частину свого життя.
Що стосується української економіки, то дебати, що ведуться, з приводу першочергового розвитку соціальної сфери, а не безпосередньо підприємства, мені видаються неправильними. Враховуючи те, що я маю першу освіту економічну, можу з впевненістю сказати, що без розвитку підприємств, соціальна сфера розвиватися не буде. Не дарма кажуть, що по розвитку соціальної сфери можна оцінити, як розвивається економіка держави.
Віктор ПРОСКУРНЯ , головний редактор газети «Мелитопольские ведомости»:
— Хорошою подією можна назвати те, що 20 жовтня ми відсвяткували чергову річницю нашої газети. Нам 16 років. При чому в цьому році ми вирішили відсвяткувати День народження не стандартно і виставили команди на легкоатлетичний пробіг. Дистанція пробігу сягала трьох кілометрів. Сказати про те, що ми бігли швидко, не можна, але однозначно — бігли дружно. По закінченню газета вручала подарунки у номінаціях наймолодший учасник та найстарший. Найстаршим виявився Борис Майструк з м. Армянськ, йому 79 років. Він пробіг дистанцію в 3 кілометри за 16 хвилин. Наймолодший — дев’ятирічний хлопчик Саша Євдокимов, йому 9 років.
Погано те, що поки тепло, то у будинках жителів Мелітополя все нормально, але не у всіх будинках затопили. От ми в газеті намагаємося порушувати цю тему і таким чином допомогти. І сподіваємося, що люди холоди в квартирах зустрінуть не в шубах і валянках.
В Україні хотілося б, щоб для Президента і Верховної Ради внутрішні негаразди і багатостраждальне створення коаліції були на другому плані. А на першому — все ж таки життя людей держави, соціальна сфера.
Ростислав ЯРЕМА , голова Хмельницької обласної парторганізації НСНУ:
— Дуже добре те, що всі ці дні тижня гарна осіння погода. З дерев падає золоте листя. Минулої суботи відбувся III з’їзд НСНУ, на якому Президент заявив, що пов’язує своє політичне майбутнє з нашою політичною силою. І це — головна подія у житті партійної організації і не тільки її. Бо питання — буде з нами й далі чи ні? — непокоїло нас, активістів. Вважаю, що таким чином партія «Народний Союз Наша Україна», як кажуть, одержить друге дихання, повертатиме довіру людей. На тому ж таки з’їзді, що почав та ще не завершив роботу, Почесний голова партії Віктор Ющенко встановив «діагноз»: НСНУ спостигла криза. Пояснив, чому це сталося. Буде «лікування». Основний курс цієї «терапії» — через три тижні, коли з’їзд продовжить свою роботу.
З інших важливих подій тижня — поїздка Президента в Угорщину, візит в Україну прем’єра Російської федерації пана Фрадкова, продовження дискусії довкола «газового питання«… Вважаю, що вони справлять уплив на життя країни.
Михайло НЕМОВ , голова Хмельницької спілки підприємців і промисловців:
— Мене особисто глибоко вразив факт випадкової загибелі 14 річної дівчинки у Львові. Скорботна звістка про трагедію затьмарила всі позитивні враження, що були набуті до цього. У цьому ж ряду — інформація про нові заворушення у Франції, жахливі фотографії у німецькій пресі про наругу над мертвими. Місцева кримінальна хроніка також не сприяє світлому настроєві — тривають пограбування, квартирні крадіжки, розбійні напади… Тиждень дав поживу для сумних висновків: невже світ божеволіє?..