Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Про рідну мову і ДНК

27 червня, 2012 - 00:00
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

...ДНК і людська мова виконують одну і ту ж регулюючу функцію, тільки на різних рівнях матерії. За програмами ДНК будується наш організм, а слова людей слугують програмами для будівництва будинків, машин, доріг та інших споруд, які виростають подібно до рук чи ніг. Тобто ДНК — це квазімова, а людська мова — це квазіДНК.

Рідна мова кожного народу є його геніальним творінням на своїй Рідній Землі під Рідним Небом. Найбільшим злочином потрібно вважати нищення рідної мови будь-якого народу, злочином проти природи, історії та майбутнього людства.

Більшість людей у сучасному так званому «цивілізованому» світі не розуміють, що людина, народ, нація не можуть вважатися здоровими, поки їх ДНК — антропогенний потенціал (подарунок предків, що формувався протягом історичної еволюції кожного народу) не знайде через рідні мову й віру (свідомий рівень психіки) свої рідні землю й небо (підсвідомий рівень психіки).

Можу навести такий приклад. Під час помаранчевої революції, я відчував біоелектромагнітне поле великого гурту людей, об’єднаних однією думкою про економіку нашої країни, про душевну красу українців і їхню співучість, про духовну допомогу один одному. Все це робило мій стан піднесеним. І я був готовим робити благородні вчинки. І моя пам’ять наситилася якимось багатющим духом.

Ще один приклад. Анатолій Назаров мріє зробити мозаїчне панно з деревини, яке передавало б ДНК українського народу. Потрібно зібрати деревину з усіх 25 регіонів України. Дерево має унікальну особливість. Воно здатне пам’ятати. Наявність такого гену можлива завдяки воді. Деревина — це єдиний матеріал, який не втрачає вологи остаточно. У кожній деревині є краплина води, що і зберігає цю інформацію. Ця інформація має поєднувати історично-науковий потенціал з образотворчим словом. Цю картину він би створив із шестигранників. Вони мають особливе значення — саме так виглядає молекула води. Саме таку форму мають стільники. Так звані нелінійні системи мають пам’ять, вони запам’ятовують умови свого збудження, тобто обставини, за яких почали рухатися їхні складові частини. А тому, коли мозаїчне панно буде зроблено з деревини з усієї України, український національний символ пам’ятатиме про всю її історію, про всіх її людей з часів минулих, теперішніх і майбутніх.

Олекса РИЖУК, Нововолинськ, Волинська область
Газета: 
Рубрика: